Vilniuje sienas aprašinėjęs vaikinas nubaustas laisvės apribojimu

 • Teksto dydis:

Sostinės teismai vaikiną, Vilniaus pastatų sienas aprašinėjusį užrašais „Gigs“, nubaudė dvejų metų laisvės apribojimu.

Kaltu pripažintas V. P. taip pat turės atlyginti Vilniaus miesto savivaldybei 1,5 tūkst. eurų, o draudimo bendrovei – 1,4 tūkst. eurų siekiančią turtinę žalą bei neatlygintinai išdirbti 200 valandų globos ar rūpybos įstaigose.

Tokį Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą šią savaitę patvirtino apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas.

V. P. pripažintas kaltu dėl septyniolikos užrašų, aerozoliniais dažais apipurkšto automobilio bei narkotinių medžiagų platinimo.

Bylos duomenimis, bute jis laikė beveik 14 gramų kanapių, o kai į vaikino butą daryti kratos atvyko pareigūnai, narkotikus jis mėgino nuleisti į klozetą.

Dėl dar 19 užrašų „Gigs“ vilnietis išteisintas, teismui įvertinus, jog nėra duomenų, kad būtent V. P. yra jų autorius.

Pirmosios instancijos teismo nuosprendį apskundęs prokuroras teismo prašė pripažinti V. P. kaltu dėl visų užrašų bei skirti gerokai griežtesnę – realią trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Prokuroras teigė, kad teismas neįvertino nuteistojo veikų pavojingumo ir atkreipė dėmesį, jog jis pripažintas kaltu dėl narkotikų platinimo.

Prokuroro vertinimu, dėl užrašų vaikino kaltę įrodo tai, kas per kratą jo namuose rastos piešimo ir spalvinimo priemonės bei piešiniai, o duodamas parodymus jis pripažino pasirašinėjęs slapyvardžiu „Gigs“, nors teigė, kad taip gali pasirašinėti ir kas nors kitas.

Vis dėlto apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs teismas įvertino, kad nuteistojo namuose rasti piešimui skirti daiktai nesudaro galimybės nustatyti, kurie mieste pastebėti piešiniai buvo jo, o kurie galėjo būti kitų asmenų: „Jo namuose rasti daiktai tik patvirtina aplinkybę, kad nuteistasis visgi piešė ant Vilniaus mieste esančių pastatų sienų (...), bet, vadovaujantis šiomis aplinkybėmis, nėra galimybės identifikuoti, kurie būtent piešiniai buvo padaryti V. P., o kurie kitų asmenų“.

Apeliacine tvarka bylą nagrinėjęs teismas taip pat įvertino, kad skirta teisinga bausmė, nes nusikaltimus V. P. padarė būdamas jauno amžiaus, šiuo metu dirba, anksčiau nebuvo teistas.

„Teismo posėdžio apeliacinės instancijos teisme paaiškino, kad šiuo metu įsidarbino, kanapių neberūko, skaito knygas, sportuoja, atsiribojo nuo senų draugų, vaikšto pas krišnaistus ir bendravimas su jais padeda atsiriboti nuo visko, kas bloga. Visos šios išvardytos aplinkybės duoda pagrindo teigti, kad nuteistasis išties deda aktyvias pastangas, siekdamas keisti savo elgesį teigiama linkme“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje.

Todėl teisėjų kolegija įvertino, jog laisvės atėmimo bausmė būtų neproporcinga ir laisvės apribojimas bei numatyti įpareigojimai būtų veiksmingesnė priemonė koreguojant jo elgesį.

Įvertinęs visas šias aplinkybes teismas pripažino nuteistąjį kaltu tik dėl dar vieno užrašo, dėl kurio padarymo jis anksčiau buvo prisipažinęs, tačiau pirmosios instancijos teismo paskirtų bausmių nepakeitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš portretas
manau, kad jam reikėjo už bausmę nudažyti sienà ir kokį mėnesį tvarkyti namo aplinkà. Gal durniukas suprastù savo terlioniû žalà, kai tektù kitû šiukšles šluoti...

Andrea Bell

Andrea Bell portretas
Mano kaimyno motina daro $139 / h internete. Ji buvo atleista už 6 menesius, taciau praejusi menesi jos darbo užmokestis buvo 13847 JAV doleriu, o tik kelias valandas dirbo internete. naudoti šia nuoroda ,,, >>>>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­hClub5.Com

taip

taip portretas
si biurokratine socmafine sistema su debiline /teisesauga/ samoningai sugadina jauno zmogaus gyvenima vietoji to kad atidave probacijos tarnykbari[ perauklet tai su kriminalu kisa i žuz grotu kur ismoks dar bjauresniu poelgiu ir tai daro buv prezidentes statytiniai kuriuos naujas prezidentas dar nepasalino ir matosi nesiruosia tai daryti nes jam ramybe svarbiau uz /paklidusios aveles pajeskas/......
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių