Tarp aplinkosaugininkams įkliuvusių pažeidėjų – neteisėtai stirnos jauniklį sumedžiojęs medžiotojas

 • Teksto dydis:

Praėjęs savaitgalis Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas buvo itin darbingas. Aplinkosaugininkai nustatė medžiotoją, neteisėtai sumedžiojusį stirnos jauniklį, du tinklininkus ir vieną neblaivų asmenį medžioklėje.

Ankstyvą šeštadienio rytą Kauno rajone, Nevėžio upėje, sulaikyti du asmenys, žvejoję ne mėgėjų žūklės įrankiais – statomaisiais tinklais. Iš asmenų paimta guminė valtis, 60 m ilgio tinklas ir pagautos žuvys – vienuolika kuojų, šeši karosai, keturi karšiai, du plakiai ir vienas lynas. Pažeidėjams teks atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą žalą – 650 eurų. Už nusižengimą jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų kiekvienam.

„Sulaikant asmenys priešinosi aplinkos apsaugos pareigūnams, todėl teko panaudoti specialiąsias priemones. Norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad paklusti aplinkosaugos pareigūnų veiksmams yra privaloma – tai įtvirtinta Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatyme“, – teigia Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.

Medžiotojas blaivumas itin svarbus, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų per medžioklę.

Tą pačią dieną aplinkosaugininkams patikrinus vykdomą medžioklę su varovais, nustatyta, kad Kėdainių rajono medžiotojų klube buvo neteisėtai sumedžiotas stirnos jauniklis – jis nebuvo įrašytas į medžioklės lapą.

Iš medžiotojų buvo paimtas stirnos jauniklis, asmeniui gresia teisės medžioti atėmimas nuo 3 iki 5 metų ir administracinė nuobauda nuo 800 iki 1800 eurų. Be to, padaryta žala gamtai siekia 1052 eurus.

„Primename, kad medžiotojai, sumedžioję elninį gyvūną ir norėdami atlikti priminius gyvūno apdorojimo veiksmus, sumedžiojimo vietoje privalo sumedžiotą gyvūną įrašyti į medžioklės lapą“, – sako D. Jurevičius.

Tęsiant reidą, buvo patikrinta medžioklė Ariogalos medžiotojų būrelyje. Patikrinus medžiotojų blaivumą nustatyta, kad vienas iš medžiotojų yra neblaivus. Pirmuoju pūtimu alkotesteris parodė 1,80 promilės, o antruoju pūtimu – 1,85 promilės. Asmeniui gresia bauda nuo 600 iki 1500 eurų ir teisės medžioti atėmimas iki 2,5 metų.

„Atkreipiame dėmesį, kad, įsigaliojus Medžioklės įstatymo nuostatų pataisoms, aplinkosaugos pareigūnai turi teisę tikrinti medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų neblaivumą ar apsvaigimą. Medžiotojas blaivumas itin svarbus, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų per medžioklę“, – priduria Kauno GGAI viršininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Fritz

Fritz portretas
Amzinai alkani iskrypeliai. Turi zudydami gyvunelius malsinti savo nepilnavertiskumo kompleksus. Galetu sedeti namuose pas savo bobas ir su savo trumpais jas linksminti. Pas bobas, ne pas moteris. Normalios moterys negyvena su tokiais.

Jei rizikuoja

Jei rizikuoja portretas
Reiškias baudos yra mažos. Kodėl nedidina baudų ? Kai baudos sieks ne 1000 ,o nuo 3000 iki 100.000 eu. ,o jei neturi iš ko sumokėti,tai teismo sprendimu priteisti atidirbti kartu su girininkais valant miškus iki kol bus atidirbta nustatyta baudos suma,gal tada nereiks niekam rizikuoti.

as

as portretas
smulkme gaudo o kurie statydami uztvankas kirsdami miskus daro nepataisoma zala gamtai yra nebaudziami pyktis del tokiu gamtosaugininku mato krisla akyje bet nemato dramblio....
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių