Bendrasis pagalbos centras (BPC) nuo antradienio pranešė perimantis greitosios medicinos pagalbos tarnybos skambučius likusiose 19-oje savivaldybių, ruošiantis nuo spalio palikti vienintelį pagalbos numerį – 112.
Vasario 11-ąją minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šia proga visuomenei paprastai primenama apie telefono numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybas: policiją, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir greitąją medicinos pagalbą.
Vakar Lietuvos policijai išplatinus pranešimą apie galimai jėga į automobilį įsodintą merginą, socialinių tinklų vartotojams kilo daug klausimų dėl vietos nustatymo sistemos veikimo Lietuvoje. Bendrasis pagalbos centras, reaguodamas į gyventojų susidomėjimą, norėtų pateikti atsakymus į dažniausiai kilusius klausimus.
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį neblaivūs asmenys sumanė pasilinksminti trukdydami Bendrojo pagalbos centro budintiems darbuotojams. Skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 jiedu tąnakt skambino net 22 kartus, kol operatorių kantrybė baugėsi ir šie piktadariams raminti iškvietė pareigūnus. Nors vienas iš jų atsiprašė už tokį savo elgesį, teks nemenkai paploninti piniginę.
Vasario 11-ąją minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šiuo numeriu skambina ir pagalbos prašo ne tik lietuviai, bet ir tautiečiai, gyvenantys užsienyje.
Vasario 11-ąją minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šia proga įvairiose Europos šalyse vyksta renginiai, kurių metu primenama visuomenei apie telefono numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą: policininkus, ugniagesius gelbėtojus ir greitosios medicinos pagalbos specialistus.
Kiekvieną parą Bendrasis pagalbos centras sulaukia apie 6,8 tūkst. skambučių, skubiosios pagalbos tarnyboms perduodama apie 2,7 tūkst. pranešimų apie pagalbos poreikį. Kai kurių užregistruotų įvykių siužetai vystosi ne mažiau įspūdingai nei įtempto siužeto trileryje ar detektyve.