Namo kiemą galima paįvairinti ne tik skalda ar dekoratyviniais akmenukais, bet ir įspūdingo dydžio ar formos akmens luitais. 2023-iųjų sodo dekoravimo akmenimis tendencijos patiks net išrankiausiems namų valdų šeimininkams.
Lietuvos gyventojams svarbu suprasti, kad nerūšiuojamos ir netinkamai tvarkomos pakuočių atliekos jau po kelių dešimtmečių gali Lietuvą padaryti vienu dideliu sąvartynu.
Prie konteinerių sukrauti seni baldai, statybinės atliekos, buitinė technika, žaliosios atliekos ir kitos stambių gabaritų atliekos bjauroja miesto veidą, kelia pavojų sveikatai, apsunkina komunalininkų darbą. Pažeidėjai jau nėra nepagaunami, nes gausėja vaizdo stebėjimo kamerų viešose erdvėse ir atliekų surinkimo vietose.
Vieninga plastiko ir metalinių skardinių užstato sistema po kelerių metų turėtų veikti visoje Europos Sąjungoje (ES). Tai reiškia, kad įsigijus vandens plastiko pakuotėje ar alaus skardinėje Briuselyje, tarą būtų galima įmesti į taromatą Vilniuje ir atgauti užstatą. Aplinkos viceministrė sako, kad Lietuvai tai būtų didelis iššūkis.
Parodos gatvėje tarpukariu nebuvo ramu. Ne dėl transporto srautų – čia gyvenę kauniečiai rasdavo pretekstų barniams su kaimynais ir miesto savivaldybe.
Tamsiausias metų laikas neišvengiamai lemia išaugusius pavojus kelyje, o tai verčia susirūpinti eismo dalyvių saugumu. Esminiu žingsniu pėstieji laiko atšvaitų įsigijimą, vairuotojai – žieminių padangų keitimą, tačiau neretai pamiršta pasirūpinti svarbiausiu elementu – savo rega.
Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė bylą, joje Jonavos rajone veikianti naftos atliekų tvarkymo „NAPC“ įmonė kaltinama dėl aplinkai padarytos daugiau nei 2,3 mln. eurų siekiančios žalos.
Antrąkart Klaipėdoje vykdomam dalyvaujamajam biudžetui gyventojai pateikė net 31 pasiūlymą, kaip pagerinti gyvenamąją aplinką ir viešąsias erdves uostamiestyje. Šiemet idėjas, kaip pagerinti aplinką, galėjo teikti ne tik klaipėdiečiai, bet visi neabejingi Klaipėdai asmenys, nesvarbu, kur jie gyvena.
Pirmą šių metų pusmetį maždaug kas penktas (18 proc.) Baltijos šalyse gyventojų išperkamąja nuoma įsigytas automobilis buvo draugiškas aplinkai – jo CO2 emisijos sudarė 130 g/km ar mažiau.
Sostinės gyventojai dar gali suskubti pateikti savo idėjas pilotiniam „Dalyvauk! Vilnius” projektui – iki spalio 17 dienos pasiūlyti įvairių iniciatyvų Rasų, Justiniškių ir Verkių seniūnijose.