Kaip su naujuoju biudžetu gyvensime 2024-aisiais? Kam jis dosnus, o kam tikrai reikėjo, bet neduota ar duota per mažai? Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su Šiaulių banko vyriausiąja ekonomiste Indre Genyte-Pikčiene.
Leidinys „Politico“ Gabrieliui Landsbergiui suteikė pravardę „drakonų žudikas“. Užsienio žiniasklaidą intrigavo, kodėl mažiau nei 3 mln. gyventojų turinti šalis ne tik įsitraukė į priešpriešą su Rusija, bet ir susipyko su Kinija, praneša LNK.
Lietuva – vargingiausių ES ekonomikų trejetuke. Tokia žinia prieš kelias dienas apskriejo žiniasklaidą. Šią naujieną, kurią išplatino Lietuvos laisvosios rinkos institutas, žinomas ekonomistas Nerijus Mačiulis socialiniame tinkle pavadino „vėmalu“.
Vieni taupo, kaip sakoma, kojinėje, kiti pinigus laiko net ne fizinėje, o išmaniajame telefone įdiegtoje elektroninėje piniginėje. Ekspertai: banko „Citadele“ valdybos narė Rūta Ežerskienė, psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė ir doc. dr. Jurga Bučaitė-Vilkė – dalijasi ryškiausiais skirtingų kartų finansiniais įpročiais ir pasakoja to priežastis.
Gelbėti ar negelbėti nuo išaugusių palūkanų? Vyriausybė kol kas tyli, o Seimo nariai jau raitojasi rankoves. Opozicija siūlo paskolų turėtojams vieneriems metams pritaikyti gyventojų pajamų mokesčio lengvatą.
Užsitęsusios sankcijos Rusijai, įskaitant šalies agresorės importo apribojimus ir dėl to kilusį rublio žlugimą, galiausiai privers Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pasirinkti – tęsti karą ar gelbėti savo ekonomiką, rašo UNIAN cituodami „The Washington Post“.