Per savaitę – aštuoni medaliai, iš jų du – aukso. Toks Lietuvos sportininkų laimikis Brazilijoje surengtose 24-ose pasaulio kurčiųjų vasaros žaidynėse. Tikimasi, kad per pabaigtuves trofėjų derlius bus dar gausesnis.
Sportinį dviratį – į tamsų kampą, o raktus išmes. Tai pažadėjo treko lenktynininkės karjerą baigianti Simona Krupeckaitė. 2021-ieji tapo lūžio metais ne vien šiai Lietuvos olimpietei.
"Jei bus politinis boikotas, tegul politikai nevažiuoja. Būtų absurdiška, jeigu dėl to kentėtų ir sportininkai", – pareiškė ledo šokėjas Saulius Ambrulevičius, dalydamasis mintimis apie raginimus ignoruoti Pekino žiemos olimpines žaidynes.
Iki Pekino žiemos olimpiados – maždaug pustrečio mėnesio. Atranka į žaidynes baigsis 2022-ųjų sausį, tačiau tikimasi, kad Lietuvos rinktinę turėtų sudaryti bent 13–14 atletų – daugiausia per visą šalies sporto istoriją.
Lietuva neturi aukšto meistriškumo sportininkų rengimo sistemos, finansavimas ne tik mažas, bet ir vėluoja, sportininkai, treneriai negauna nuolatinių pajamų, neužtikrintos socialinės garantijos, teigia geriausi šalies sportininkai ir treneriai.
Liepos 28 d. Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis dvylika Lietuvos sportininkų: aštuoni irkluotojai, trys plaukikai ir burlentininkas, informuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
„Pirmyn į pergales“, „Mes su jumis“, „Stiprybės ir užsispyrimo“, – per daugiau nei mėnesį trukusią kampaniją sirgaliai „LTeam“ sportininkams parašė tūkstančius palinkėjimų, kurie sugulė ant vėliavos, Tokijo olimpinėse žaidynėse įkvepiančius Lietuvos sportininkus.
Penktadienį Tokijuje prasidedant 2020 metų vasaros olimpinėms žaidynėms, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė visiems Lietuvos sportininkams bei jų treneriams, komandos nariams linki sėkmės.