Kultūros laivas „Nemuno 7“ pasirengęs išplaukti į naująjį sezoną. Jo atidarymas skelbiamas gegužės 27 d. 22.30 val., iškart po tradicinio Zapyškio aitvarų festivalio „Tarp žemės ir dangaus“.
Menininkė Jolita Vaitkutė ir kūrybininkas Aurimas Kadzevičius ketvirtadienį pristatys inkilus, sukurtus iš Ukrainoje rinktų nuolaužų, tarp jų – ir bombų skeveldrų.
Kolorado valstijoje, JAV, pasibaigė 32-asis tarptautinis sniego skulptūrų čempionatas. Jame Lietuvai atstovavo patyrusi skulptorių komanda – Mindaugas Jurėnas, Kęstutis Lanauskas, Artūras Burneika – ir architektas Tomas Petreikis, kurie jau ruošiasi kelionei namo. Sėkmė lydėjo juos ir šį kartą. Brekenridže skulptoriai pelnė net du – bronzos ir menininko apdovanojimus.
Pasitinkant Naujuosius metus, norisi prabėgti per 2022-uosius, kuo jie buvo tokie svarbūs ne vien visam Kauno miestui – Europos kultūros sostinei, šalies kultūrai apskritai, bet ir scenos menams. Nesinori vardyti visų parodytų tarptautinių ir vietinių spektaklių, nes jų šiemet buvo galima pamatyti tikrai nemažai, norisi užčiuopti bendrą situaciją, kuri labai džiugina ir kuria galime pelnytai didžiuotis.
Baigiantis projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programoms ir renginiams, atrodo prasminga savęs ir aplinkinių klausti, ar laikinoji sostinė per šiuos metus įstengė tapti kultūros sostine ir kaip šis virsmas paveikė miesto gyvenimą.
Daugeliui yra žinoma, kad terminas „melagienos“ (angl. fake news) pirmą kartą pavartotas 2016-aisiais, JAV vykusių prezidento rinkimų kontekste. Netrukus melagienas išmokome identifikuoti ir patys. Arba ne. Kai atskirti naujienas ir melagienas, tiesą ir melą, tampa vis sunkiau, menksta ir pasitikėjimas žiniomis, domėjimasis savo šalies ir pasaulio naujienomis.
Lietuvos kultūros tarybos duomenimis šalyje yra daugiau kaip 10 tūkst. kūrėjų. Jų atlygis už kūrybą yra labai skirtingas, tačiau dominuoja nedidelis užmokestis ir netolygus jo išmokėjimas skirtingose menų srityse.
Šiuolaikinio šokio asociacijai (ŠŠA) vasara jau trečius metus iš eilės ruošiasi kelionėms po Lietuvą. Šalies šokėjai ir choreografai šiemet ir vėl vyks į tradicija tapusias vasaros rezidencijas įvairiuose miestuose ir miesteliuose. Rezidencijų tikslas – suteikti erdvę menininkų kūrybai ir supažindinti vietos bendruomenes su šiuolaikinio šokio menu.
Prieš penkiolika metų menininkai Birutė Fiodorova ir Virginijus Bizauskas uostamiestį iškeitė į jaukų gamtos prieglobstį Lopaičiuose. Čia apsigyvenę ir kūrę klaipėdiečiai po ilgo laiko savo sukurtus darbus atvežė parodyti į Klaipėdą.