Lietuvos kultūros taryba skelbia Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ioms gimimo metinėms atminti skirtą iniciatyvų konkursą, numatytas iki 300 tūkst. eurų biudžetas.
Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinyje Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namuose-muziejuje Palemone lankytojai poetės darbo kambaryje ant ąžuolinio stalo greta jos rankraščių, mašinraščių, moksleivių sąsiuvinių gali išvysti atverstą žymaus lietuvių kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų knygą. Tai – ne atsitiktinumas.
Kultūros centras „M. K. Čiurlionio namai“ savo feisbuko paskyroje pirmadienį pranešė apie tai, kad sekmadienį anapilin iškeliavo Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė (1938 11 25 – 2022 12 04).
Ar gali būti, kad tai tikrai buvo stebuklas? Paskutinį lapkričio savaitgalį mieste vyko įvairūs programos „Kaunas 2022“ uždarymo renginiai, tvyrojo kažkokia magija – žiemiškame, šventiškame Kaune, regis, visiems norėjosi būti kartu.
Spalio 26 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės pirmojo aukšto fojė vyks ypatingas koncertas. Tai bus reta proga išgirsti karališką instrumentą, liečiamą jautrių arfos deivės Joanos Daunytės pirštų.
Daliai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinių iškeliavus į pirmą kartą Jungtinėje Karalystėje rengiamą menininko kūrinių parodą, muziejaus Kaune ekspozicijų erdvėse pristatomi retai eksponuojami garsiausio lietuvių menininko darbai.
147-asis lietuvių genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienis paminėtas su žvilgsniu į praeitį ir ateitį. Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje surengta šventė apėmė ekskursijas, paskaitas, kūrybines dirbtuves bei unikalaus paveikslo pristatymą.
Du Lietuvos mokslininkai, genetikai Lukas Žemaitis ir Ignas Galminas su menininku Tadu Sokolovu sukūrė pirmą pasaulyje paveikslą panaudoję DNR inkrustavimą.