"Sodros" informacija apie skolą ne juokais išgąsdino kaunietį. Vėliau paaiškėjo, kad tai tebuvo klaida, nors institucijos atstovai nurodo, kad šiais metais sisteminių klaidų nebuvo.
Prisijungus prie asmeninės paskyros jau galima patikrinti, kokį pensijų stažą gyventojas turi ir kiek pensijos apskaitos vienetų (taškų) įgyta iki 2020 metų pabaigos. Nuo šių rodiklių priklauso, kokio dydžio pensiją dirbantysis gaus ateityje. Šią informaciją „Sodra“ atnaujina kas pusę metų pagal kiekvieno dirbančiojo duomenis.
Pandeminiais 2020 metais dirbančių žmonių skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais, – augimas siekė apie 13 proc., teigia „Sodra“.
„Sodros“ konsultantai kasdien telefonu aptarnauja apie 5 tūkstančius klientų. Karantino metu skambučių srautas trumpuoju numeriu 1883 arba (8-5) 250 0883 išaugo kelis kartus. Reaguodama į pokyčius „Sodra“ įkūrė antrą informacijos centrą, kuris leis atsakyti į išaugusį gyventojų užklausų skaičių.
Karantinas pakeitė daugelio įmonių darbo pobūdį. Paslaugos dažnai teikiamos per nuotolį ir tik išskirtiniais atvejais klientai priimami įstaigos patalpose. 83-ejų kaunietei konsultacijos telefonu su "Sodra" apkarto pamačius, kiek tai kainavo.
„Sodros“ duomenimis, nuo pandemijos pradžios iš daugiau nei 7000 gyventojų, kuriems susirgus COVID-19 liga nedarbingumo pažymėjimai buvo išduoti dėl susirgimo vykdant profesinės veiklos funkcijas, beveik trečdalis – apie 2200 – gavo padidintą ligos išmoką, o likusiems skirtos įprasto dydžio ligos išmokos. Daugiausia tokių darbuotojų – tiesiogiai su koronavirusu užsikrėtusiais pacientais dirbantys medikai.
Į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai sprendimo priimti neskuba – tam jie turės dar beveik penkis mėnesius. „Sodra“ daugiau nei 30 tūkst. gyventojų pakartotinai išsiuntė žinutes į asmenines paskyras, o trečdaliui iš jų – ir el. paštu, apie įtraukimą į pensijų kaupimą ir pasirinkimo galimybes.
Lapkritį įvestas ir gruodį sugriežtintas antrasis karantinas „Sodrai“ turi mažesnę įtaką nei pirmasis karantinas pernai pavasarį, teigia „Sodros“ vadovė Julita Varanauskienė.
Į „Sodros“ biudžetą 2020 metais, preliminariais duomenimis, surinkta 186 mln. eurų daugiau įmokų nei išmokėta išmokų. „Sodros“ biudžeto perteklius pernai buvo 2,3 karto mažesnis nei 2019-aisiais, kai jis siekė 427,1 mln. eurų.
Šalyje siaučiant COVID-19 pandemijai į didžiausią rizikos grupę patenka sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai, tarpe kurių nuolatos fiksuojami nauji koronaviruso užsikrėtimo atvejai.