Kuršių mariose pastebėjus galimą taršą paimti vandens mėginiai, pradėtas neplaninis įmonės „Klaipėdos vanduo“ patikrinimas, ketvirtadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Aplinkosaugininkams prieš pat savaitgalį teko tikrinti vieną netoli Senosios perkėlos stovintį laivą, ieškota, iš kur galėjo į vandenį patekti teršalų.
Penktadienio vidurdienį taršos epicentras buvo Danės atkarpoje nuo įplaukos į Pilies uosto iki Pilies tilto. Ryte gaižus kvapas jautėsi iki pat Biržos tilto. Židinys lokalizuotas boninėmis užtvaromis. Įplauka į Pilies uostą uždaryta.
Gargždiškė chemikė Agnė Jucytė-Čičinė po moderniose Jungtinės Karalystės mokslo laboratorijose praleistų 10 metų nusprendė visam laikui sugrįžti gyventi į Lietuvą ir Klaipėdos universitete prisidėti prie svarbių mokslinių atradimų.
Anykščių gyventojas Laurynas yra žvejas mėgėjas. Turėdamas laisvesnę minutę jis traukia prie vandens telkinių. Jų aplink Anykščius yra daugybė, ežerai, upės čia vienos švariausių ir skaidriausių. Toks dar visai neseniai buvo ir bevardis ežerėlis šalia Anykščių kartodromo, kurį vietiniai vadina Profkės bala arba Kvarco prūdu. Tačiau šiandien situacija kitokia.
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) ketvirtadienį Graikijai paskyrė 3,5 mln. eurų baudą už negebėjimą iš savo vandenų išvalyti nitratų, į vandens telkinius patekusių per žemės ūkyje naudojamas trąšas.
Remiantis statistika, per 2010–2017-uosius dėl didelio masto tanklaivių avarijų į vandenyną pateko 47 tūkst. tonų naftos produktų. Nors tanklaivių avarijos, kurių metu į vandenyną išliejamas didžiulis kiekis naftos, sulaukia daugiausia medijos dėmesio, kasdien mūsų naudojamas antžeminis , o taip pat turistinis vandens transportas, yra didesnis vandenynų taršos šaltinis.