Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) antradienį pristatė „veiksmų planą“ dėl žmogaus teisių, skirtą įstatymo viršenybei ir teismų nepriklausomumui stiprinti.
Visai neseniai, praeitų metų gruodį, rašiau apie Andrejaus Sacharovo heroizmą jo mirties metinių proga*. O štai šiemet žiniasklaidoje pasirodė informacija apie pastangas įamžinti jo atminimą Vilniuje ir miesto savivaldybės sprendimą to nedaryti. Atitinkamai ir pavadinimas suformuluotas taip, idant skaitytojas pats apsispręstų, kur dėti kablelį – įgalinti tylią A.Sacharovo užmarštį ar, priešingai, aktualizuoti jo įamžinimo svarbą.
Lenkijos aukščiausio rango žmogaus teisių pareigūnas ketvirtadienį sukritikavo teismo sprendimą, beveik visiškai uždraudžiantį abortus, sakydamas, kad jis labai suvaržo moterų teises ir „pasmerkia jas kančioms“.
Politiniais kaliniais Baltarusijoje pripažinus dar 31 žmogų, bendras jų skaičius išaugo iki 220, trečiadienį pranešė šalies žmogaus teisių grupė „Viasna“.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų susitikime išsakė susirūpinimą itin artimu Kinijos ir Rusijos bendradarbiavimu.
Žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) apkaltino Egipto valdžios pareigūnus dėl atlikto liūdnai pagarsėjusio Kairo kalėjimo pertvarkymo, prilygstančio kalinių „kolektyvinei bausmei“ po to, kai per vieną bandymą pabėgti iš kalėjimo buvo nužudyti keturi policininkai.
Lietuva sveikina pirmadienį Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų patvirtintą globalų žmogaus teisių sankcijų režimą, dar vadinamą „Europos Magnitskio įstatymu“.