A. Nedzinsko teigimu, „vaikišką“ šampaną Europos Sąjungoje draudžia tik Lietuva, todėl nukenčia verslas, mat lietuviai šio gėrimo esą keliauja pirkti į kaimynines šalis.
„Aš turiu sūnėną, dukterėčią, kitus, su kuriais pasikalbu. Labai daug sulaukiu komentarų, klausimų iš socialinių tinklų, kada bus legalizuotas ir taip toliau. Mes, suaugę, tik įstatymus priimame, o vaikų niekas net neklausia. Gal vieną kartą įsiklausome ir padarome, kad būtų kaip visose šalyse?“, – aiškino Seimo narys (LSDP) A. Nedzinskas.
Draudimą inicijavęs Aurelijus Veryga teigė, kad nesupranta tokio siūlymo prasmės.
„Pasiūlykime vaikams valgykloje vietoje košės saldainių, turbūt reitingai pasieks rekordines aukštumas, dar pasiūlykime bulvių traškučių. Aš labai tikrai rekomenduočiau Antanui paimti knygelių, paskaityti apie tuos dalykus“, – kalbėjo Europos Parlamento narys A. Veryga.
D. Labučio / ELTOS nuotr.
Jis primena, kad alkoholį vartojančių paauglių daugėja. Todėl „vaikiškas“ šampanas ar kadaise egzistavusios vaikiškos šokoladinės cigaretės problemą tik pagilintų.
„Verygai gali atrodyti, kad vaikai neturėtų nusipirkti ir pripučiamos lėlės, vaikai neturėtų teisės nusipirkti ir žaislinio pistoleto su pistonais, galbūt ir petardų bei kitų dalykų. Čia yra visiška nesąmonė, su Verygos draudimais mes galime grįžti iki Šiaurės Korėjos laikų“, – šnekėjo A. Nedzinskas.
„Nežinau, kokią jis čia lėlę turi galvoje, ar tą kur vaikams jau leidžiama pirkti, ar tą kur Nedzinskas turi nusipirkęs ir bijo, kad iš jo kas nors atims?“, – teigė A. Veryga.
Alkoholio kontrolės įstatymas draudžia ne tik gaminti „vaikišką“ šampaną, bet ir žaislus, kitas prekes, kurios imituoja alkoholinius gėrimus.
„Kyla retorinis klausimas, ar tikrai būtina per vaikų gimtadienį šauti šampaną. Mes manome, kad tokios tradicijos formuoja jaunos kartos požiūrį, tradicijas galimai vartoti alkoholį“, – pabrėžė Narkotikų, tabako ir alkoholio departamento skyriaus vedėjas Darius Sadaunykas.
Tačiau, anot A. Nedzinsko, vaikai ir dabar be tėvų leidimo gali nusipirkti, pavyzdžiui, nealkoholinio alaus. Įstatymas to iš tiesų nedraudžia, tad A. Nedzinskas klausia, kam tuomet drausti „vaikišką“ šampaną?
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Antanas turi savo nuomonę, aš esu medikė ir aš esu prieš. Čia yra išvis nediskutuojama tema ir aš nepritariu tokiems dalykams“, – nurodė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Lina Šukytė-Korsakė.
„Aš Antaną išmokysiu tikrą šampaną gerti, kad nevargtų su tuo vaikišku, kam gerti nealkoholinį, tegul geria normalų“, – kalbėjo Seimo narys (NA) Remigijus Žemaitaitis.
„Aš „vaikiško“ šampano negeriu ir kitiems nerekomenduoju, vartojimo kultūra turi būti atsakinga. Aš gal susilaikysiu nuo šio pasiūlymo palaikymo“, – tvirtino ministras pirmininkas Gintautas Paluckas.
Siūlymą palaikys liberalas Simonas Gentvilas. Anot jo, ne draudimai, o tinkamas tėvų pavyzdys formuoja vaikų įpročius.
„Vaikų šventės, čia ne apie girtuokliavimą kalba. Tėvų pavyzdys turi būti be alkoholio šventės, bet vaikai turbūt irgi nori kažkokio šūvio, fejerverko, dar kažko“, – nurodė Seimo narys (LRLS) S. Gentvilas.
A. Nedzinskas tikisi, kad jo inicijuotos įstatymo pataisos įsigaliotų kitų metų balandžio 1-ąją.
(be temos)
(be temos)
(be temos)