Vietoje apsilankęs naujienų agentūros AFP reporteris pranešė, kad sandėlis, kurio grindys nuklotos dėžėmis nuo medikamentų, stovi už maždaug 50 metrų nuo musulmonų šiitų šventyklos Sajidos Zeinabo priemiestyje.
„Gavome pranešimą apie tai, kad objekte rasta kūnų, kaulų, tvyro dvokas“, – naujienų agentūrai AFP paaiškino Baltųjų šalmų atstovas Ammaras al-Salmo.
Pietiniame Damasko Sajidos Zeinabo priemiestyje kadaise buvo proiranietiškų smogikų, įskaitant Libano grupuotės „Hezbollah“ narius, atramos punktas, kol gruodžio 8 d. islamistų vedami sukilėliai per žaibišką puolimą užėmė sostinę.
„Sandėlyje radome šaldymo patalpą su yrančiais lavonais“, – pasakojo A. al-Salmo, pridurdamas, kad rodosi, jog kai kurie iš jų ten prabuvo ilgiau nei pusantrų metų.
Jo teigimu, pagal ant žemės išbarstytus žmonių kaulus galima manyti, kad „aukų“ būta bemaž 20.
Naujienų agentūros AFP žurnalistas matė, kaip baltais kostiumais vilkintys vyrai išneša į juodus maišus sudėtus kūnus ir palaikus bei krauna juos į sunkvežimį.
A. al-Salmo pasakojo, kad ant maišų, kuriuose buvo rasti nenustatytų asmenų kūnai, buvo užrašas „Alepas-Hrajtanas“, reiškiantis antrą pagal dydį Sirijos miestą ir netoli jo esančią vietovę, taip pat užrašyti kažkokie skaičiai.
„Ketiname nustatyti aukų amžių“, o tada paimti mėginių atlikti DNR tyrimus „bei pamėginti rasti jų šeimas“, – pridūrė A. al-Salmo.
AFP neturėjo galimybės savarankiškai nustatyti priežastį, dėl kurios kūnai atsidūrė sandėlyje, ar aukų tapatybes.
Nuo tada, kai buvo nuverstas B. al-Assado režimas, šalyje rasta ne viena masinė kapavietė.
Dešimčių tūkstančių įkalintų ir be žinios dingusių asmenų likimas tebėra vienas iš šiurpiausių daugiau nei 500 000 žmonių gyvybes nusinešusio konflikto Sirijoje aspektų.
2022 m. Sirijos žmogaus teisių stebėjimo agentūra pranešė, kad nuo karo pradžios kalėjimuose žuvo (greičiausiai buvo nukankinta) daugiau nei 100 000 žmonių.
(be temos)