Šį žingsnį jis vertina kaip dar vieną Rusijos pastangą išnaudoti ir dekonstruoti Lietuvos identitetą, teigiama ketvirtadienį išplatintame Kultūros ministerijos pranešime.
„Šiuo skaudžiu klausimu bendradarbiaujama su Lietuvos užsienio reikalų ministerija, generaline konsule Kaliningrade Aušra Černevičiene ir kitomis institucijomis. Siekėme kiek įmanoma aiškesnio pagrindimo ir nedviprasmiško Lietuvos požiūrio įtvirtinimo – taip daryti nevalia“, – pabrėžė Š. Birutis.
Pasak jo, Lietuva nuo 2021 metų įtraukta į Rusijai nedraugiškų valstybių sąrašą, taip užkertant kelią daugybei įprastos diplomatijos instrumentų.
Kultūros ministras pažymėjo, kad civilizuotam pasauliui suprantamų ir sutartų priemonių rinkiniai bei dialogas nėra veiksmingi karo akivaizdoje, nes susiduriama su aktyviai destruktyvia valstybe, kurios taikomos priemonės, siekiant griauti Lietuvos istorinį identitetą, turi būti neutralizuotos.
Kultūros ministerijos teigimu, Lietuvos generalinei konsulei Kaliningrade A. Černevičienei pavyko telefonu susisiekti su K. Donelaičio muziejaus Tolminkiemyje atstovais. Jiems išreikštas susirūpinimo dėl K. Donelaičio muziejaus pervadinimo, domėtasi muziejaus ekspozicijos likimu.
Muziejaus darbuotojai patikino, kad viskas liko kaip buvę: ir eksponatai, ir gidai veda ekskursijas apie K. Donelaičio gyvenimą bei kūrybą Tolminkiemyje, artimiausiu metu muziejuje esą nieko neketinama keisti.
Lietuvos generalinis konsulatas Kaliningrade ir Kultūros ministerija žada ir toliau domėtis K. Donelaičio muziejaus bei ekspozicijos likimu.
Poetas, evangelikų liuteronų kunigas K. Donelaitis 1714 metų sausio 1 dieną gimė Lazdynėliuose dabartinėje Rusijos Karaliaučiaus srityje. Nuo 1743 metų jis buvo Tolminkiemio klebonas.
Svarbiausias K. Donelaičio kūrinys poema „Metai“ parašytas maždaug 1760–1775 metais lietuviškai.
K. Donelaičio memorialinis muziejus Tolminkiemyje įkurtas 1979 metais.
(be temos)
(be temos)
(be temos)