Nebenori rizikuoti?
„Trečių debatų nebus!“ – ketvirtadienį socialinės žiniasklaidos platformoje „Truth Social“ atsiradusiu įrašu D. Trumpas nutraukė svarstymus, kokia galėtų būti jo antroji vieša žodžių dvikova su oponente prezidento rinkimuose, demokrate Kamala Harris.
Birželį surengtuose debatuose su JAV prezidentu Joe Bidenu triumfavęs, rugsėjo 10-ąją per kanalo „ABC News“ surengtą akistatą pasirodęs gerokai silpniau D. Trumpas iš pradžių pats ragino surengti dar vieną tokį renginį spalio mėnesį.
Trečiadienį D. Trumpas sakė, kad dalyvautų ir NBC, ir „Fox“ rengiamuose debatuose. Tačiau vėliausiame jo pareiškime, kuriame, kaip įprasta, gausu didžiosiomis raidėmis parašytų segmentų ir įžeidimų, aiškiai sakoma, kad jis to nedarys, ir teigiama, kad K. Harris tiesiog beviltiškai trokšta antros galimybės.
„Apklausos aiškiai rodo, kad aš antradienio vakarą laimėjau debatus su drauge K. Harris, demokratų radikalios kairės kandidate, ir ji iškart paragino surengti antrus debatus, – savo įraše teigė eksprezidentas. – Kai boksininkas profesionalas pralaimi kovą, pirmi jo ištarti žodžiai būna „Aš noriu revanšo“.“
Kokių apklausų rezultatais remiasi buvęs prezidentas, neaišku. Televizijos CNN atlikta greita žiūrovų apklausa parodė, kad K. Harris per debatus pasirodė geriau už D. Trumpą – taip manė 63 proc. apklaustųjų. Pergalę D. Trumpui priskyrė 37 proc. apklaustų žiūrovų. Bendrovės „YouGov“ apklausos duomenimis, K. Harris pateikė aiškesnį politinį planą (43 proc.) nei D. Trumpas (32 procentai).
Net jei kandidatai į prezidentus ir nebesusitiks televizijos eteryje, debatai tarp K. Harris ir D. Trumpo pasirinktų kandidatų į viceprezidentus, Minesotos gubernatoriaus demokrato Timo Walzo ir respublikonų senatoriaus iš Ohajo J. D. Vance'o, turėtų įvykti. Juos, planuojamus spalio 1 d., turi organizuoti „CBS News“.
Imitacija: sąmokslo teorijų skleidėjai tikina, kad sklandžiai reaguoti į klausimus viceprezidentei padėjo sufleriai, šnabždėję atsakymus per auskarų formos ausines. / EPA / ELTA nuotr.
„Ausinės“ su perlais
Kodėl debatuose su K. Harris užkietėjęs šoumenas D. Trumpas pasirodė ne taip gerai, kaip būtų galėjęs? Respublikonų kandidato stovykla ar bent dalis jos mano radusi atsakymą: jų teigimu, buvusi prokurorė, viceprezidentė K. Harris nebūtų sugebėjusi sklandžiai kalbėti, jei ne specialūs auskarai.
„Icebach Sound Solutions“ kompanijos auskarai „Nova H1“ – tai belaidės ausinės, kurių metalinėje dalyje paslėpta elektronika, į perlą integruotas kryptinis garsiakalbis nukreipia tikslines garso bangas į ausį. Pasak sąmokslininkų, jais naudodamasi K. Harris komanda pasakinėjo politikei atsakymus į debatų vedėjo klausimus.
Šią neįtikėtiną istoriją atskleidžiantys įrašai tinkle „X“ buvo peržiūrėti milijonus kartų – tuo pasistengė įtakingi D. Trumpo stovyklos atstovai, tokie kaip dešinioji aktyvistė Laura Loomer.
Vis dėlto atidžiau panagrinėjus debatus įrašus galima pamatyti, kad perlų papuošalus mėgstanti K. Harris segi visai ne tokius auskarus, apie kuriuose kalba trampistai. Jų minimų „Nova H1“ metalinė dalis gerokai storesnė nei tų, kuriuose segi politikė.
Tinklalapis „What Kamala Wore“, kuriame detaliai nagrinėjama viceprezidentės apranga, identifikavo tikruosius aksesuarus. Tai Pietų jūros perlų auskarai iš firmos „Tiffany“ „Hardwear“ kolekcijos, kurių vienintelė funkcija – estetinė. K. Harris juos jau anksčiau yra segėjusi viešuosiuose renginiuose – pvz., birželį per paskutinių JAV vergų išlaisvinimo metinių minėjimą.
Rinkodaros vingrybės
Sąmokslo teoriją „Icebach Sound“ bandė panaudoti savo rinkodaros tikslais. Iš pradžių viena kompanijos vadovių socialiniame tinkle „Linkedin“ žinią komentavo dviprasmišku atsakymu: kompanija negalinti nei patvirtinti, nei paneigti žinios, kad debatuose viceprezidentė segėjo jų auskarus. Tačiau vėliau įrašas buvo pašalintas. Bendrovė interneto svetainėje parašė galinti padėti interviu pokalbių laidų vedėjui Jimmy Fallonui išsklaidyti mitus, susijusius su jų gaminiu.
Atidžiau panagrinėjus debatų įrašus galima pamatyti, kad perlų papuošalus mėgstanti K. Harris segi visai ne tokius auskarus, apie kuriuose kalba trampistai.
JAV žiniasklaida pastebi, kad išmanieji papuošalai jau kelia bendrovei problemų. Lėšos jų gamybai buvo renkamos 2021 m. pavasarį per sutelktinio finansavimo kampaniją, kurios metu pavyko surinkti apie 104 tūkst. eurų. Gaminys rinkoje turėjo pasirodyti tų pačių metų birželį, tačiau užsakovai juos gavo ne anksčiau kaip 2022 m. spalį, o kai kurie tebelaukia iki šiol.
Tęsia keliones po JAV
Kuo mažiau dienų lieka iki lapkričio 5-osios rinkimų, tuo svarbesnis kiekvienas kandidatų susitikimas su rinkėjais. D. Trumpas ir K. Harris toliau keliauja po valstijas, kuriose vyks lemtingos kovos dėl JAV rinkimų rezultatų.
Ketvirtadienį viceprezidentė surengė du mitingus Šiaurės Karolinoje, o D. Trumpas vyko į Arizoną.
K. Harris komanda sako, kad jų kandidatė žengia į „agresyvesnį“ savo kandidatavimo į Baltuosius rūmus etapą ir „siekia pasinaudoti savo svaria pergale debatuose ir įgauti pagreitį“.
Taip pat priduriama, kad K. Harris daugiau bendraus su žiniasklaida – nuo dramatiško prezidento J. Bideno sprendimo pasitraukti iš rinkimų liepos mėnesį ji davė tik vieną interviu televizijai.
D. Trumpas, anot jo komandos, daugiausia dėmesio skirs „mūsų sunkumų patiriančiai ekonomikai ir didėjančioms būsto kainoms“.
Tai, kad abu varžovai savo pirmiesiems mitingams po debatų pasirinko svyruojančias valstijas, kurių gyventojai neturi tradicijų kaskart palaikyti tą pačią partiją, atspindi jų poreikį įtikinti pagrindines rinkėjų grupes.
K. Harris siekia, kad jos ketinimą tapti pirmąja Amerikai vadovaujančia moterimi palaikytų Šiaurės Karolinos juodaodžiai ir jauni rinkėjai. Šioje valstijoje per pastarąjį mėnesį ji panaikino šešių punktų D. Trumpo persvarą.
Tuo tarpu D. Trumpas, siekdamas sensacingo sugrįžimo į Baltuosius rūmus, taikosi į ispanakalbius rinkėjus Arizonoje, kur J. Bidenas 2020 m. rinkimuose laimėjo nedidele, maždaug 10 000 balsų, persvara.
(be temos)