Įvardijo, kiek žmonių jau mirė nuo Lietuvoje siaučiančio gripo Pereiti į pagrindinį turinį

Įvardijo, kiek žmonių jau mirė nuo Lietuvoje siaučiančio gripo

2025-02-06 05:00
LNK inf.

Įpusėjus žiemai, poliklinikose fiksuojamas išaugęs pacientų srautas. Daugiausia sergančiųjų viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, dominuoja gripas A, praneša LNK.

Įvardijo, kiek žmonių jau mirė nuo Lietuvoje siaučiančio gripo
Įvardijo, kiek žmonių jau mirė nuo Lietuvoje siaučiančio gripo / V. Balkūno /Santaros klinikų nuotr.

„Žmonės dažnai patys atlieka savikontrolės testus ir nustato ligą, o bendras sergamumas, kaip pastebima, yra išaugęs. Pastaruoju metu ypač daug sergančių vaikų kolektyvuose“, – teigė šeimos gydytoja Kristina Slonksnė.

37 iš 60 Lietuvos savivaldybių jau pasiekė epideminį sergamumo lygį, tačiau nė viena dar nepaskelbė epidemijos. Šiemet dominuojantis gripas yra agresyvus.

„Praėjusią savaitę 176 asmenys buvo hospitalizuoti dėl gripo infekcijos, iš jų 17 pateko į intensyviosios terapijos skyrių“, – informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Greta Gargasienė.

Pasitaiko įvairių komplikacijų, susijusių su gripu, tarp jų – plaučių uždegimai. Stebimos aukštos temperatūros, ilgalaikiai karščiavimai. Kaip ir kiekvienas susirgimas, gripas reikalauja specifinio gydymo.

Šiaulių ligoninė nelaukė oficialios epidemijos pradžios ir, dėl gastroenterologijos skyriuje išplitusio gripo, pati ėmėsi laikinų izoliavimo priemonių.

„Kadangi pati budėjau darbo skyriuje savaitgalį, turėjau galimybę įvertinti karščiuojančių pacientų būklę. Atlikus greituosius testus, paaiškėjo, kad beveik pusė pacientų palatose serga gripu A“, – sakė gastroenterologijos ir endokrinologijos skyriaus vedėja Gitana Acutė.

Dėl šios priežasties ligoninės gastroenterologijos skyriuje buvo uždrausta lankyti pacientus, čia penkias dienas nepriimami pacientai iš priėmimo skyriaus.

„Šios priemonės pasiteisino – pacientai nebuvo perkelti į kitas palatas, todėl viruso plitimas buvo sustabdytas. Kai kurie kontaktą turėję asmenys išvengė užsikrėtimo“, – tikino G. Acutė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Anot ligoninės vadovo, tokia praktika nėra dažna, tačiau būtina, nes priemonės padeda suvaldyti infekcijos plitimą.

„Stengiamės situaciją kontroliuoti ir jei pacientų skaičius pasiekia tam tikrą ribą, automatiškai priimame atitinkamus sprendimus“, – teigė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas.

Anot sveikatos specialistų, nors šiemet fiksuojama daugiau gripo atvejų, rodikliai mažai kuo skiriasi nuo pernai metų. Situacija globos namuose, ugdymo ir gydymo įstaigose išlieka gana stabili.

„Šiais metais pasikeitė diagnostikos metodai – įtarus gripą ar COVID-19, atliekami greitieji antigenų testai, kurie nustato ne tik COVID-19, bet ir gripą. Tikėtina, kad būtent dėl šių diagnostikos pokyčių matome išaugusius gripo atvejus“, – kalbėjo G. Gargasienė.

Rekomenduotume nepamiršti tų apsaugos priemonių.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina ir toliau skiepytis nuo gripo, nes sergamumas vis dar auga. Susirgus gripu A, tą patį sezoną dar galima užsikrėsti ir gripu B. Taip pat siūloma nepamiršti visų saugumo priemonių.

„Jei pasireiškia peršalimo simptomai, rekomenduojama, jei įmanoma, nesilankyti gydymo įstaigose. Jei apsilankymas yra neišvengiamas, tada dėvėti kaukes taisyklingai“, – sakė M. Pauliukas.

„Atėjus į gydymo įstaigą, svarbu prisiminti, kad kaukės dėvimos ne tik siekiant apsaugoti save, bet ir kitus pacientus, ypač tuos, kurie serga kitomis ligomis. Rekomenduotume nepamiršti tų apsaugos priemonių“, – ragino K. Slonksnė.

Įpusėjus ligų sezonui, nuo gripo jau mirė 27 žmonės – lygiai tiek pat pernai buvo per visą sezoną. Vien per praėjusią savaitę ši klastinga infekcija pražudė septynis žmones, vienam iš jų buvo vos 38 metai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
shpricas

S I A U B A S
0
0
Pipo

Zorg dat je voldoende antistof binnen krijgt door goede voeding en vitamines te eten . zorg voor frisse lucht in je huis en slaapkamer dat geeft al goede hulp en blijf als U een klacht voel of gaat snotteren blijf binnen een paar dagen en hoest met verstand en niet met open mond maar voorzichtig om u heen. ach en het gaat meest na een weekje oppassen weer over. Let op U zelf en vooral niet eigenwijs zijn maar voorzichtig. Dan heeft U kans op snelle beterschap,,, toch?
0
-1
Visi komentarai (2)