Anot jo, tai, kaip mėginama šį klausimą įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbų programą, rodo, jog klausimu nesirūpinama rimtai.
„Aš manau, kad tai dar viena eilinė provokacija, kuria bus pasiektas tik eilinis visuomenės erzinimas ir kiršinimas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas.
„Kai tai tampa kažkokia reklamine akcija, kad mes esame tokie ir nepamiršime klausimo, tai aš tai ir vertinu kaip reklaminę akciją, kuri nepasieks reikalingų rezultatų“, – pridūrė jis.
Pasak premjero, jeigu iniciatyva būtų rimta, projekto rėmėjai kreiptųsi į kitas frakcijas, ieškotų paramos, tačiau tai nevyko.
Jis pats sakė neketinantis telkti paramos tiek tos pačios, tiek skirtingų lyčių partnerystę įteisinančio Civilinės sąjungos įstatymo priėmimui, nes šio klausimo nėra Vyriausybės programoje, tačiau balsuojant Seime projektą palaikytų.
BNS jau rašė, kad naujojoje Seimo kadencijoje dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto galutinai apsispręsti parlamentarus ragina keli konservatoriai – Matas Maldeikis šią savaitę savo „Facebook“ paskyroje paskelbė su frakcijos kolegomis Jurgita Sejoniene ir Arūnu Valinsku siūlantys šį teisės akto projektą įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbų programą.
Aš manau, kad tai dar viena eilinė provokacija, kuria bus pasiektas tik eilinis visuomenės erzinimas ir kiršinimas.
Seimas prieš beveik dvejus metus po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui.
Jis numato, kad sąjungą sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.
Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.
Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 dieną.
(be temos)