Vaizdo ryšiu kalbėdamas su kariuomenės vadovais, V. Putinas sakė, kad per pratybas bus imituojami aukščiausio rango pareigūnų veiksmai panaudojant branduolinius ginklus ir bus paleidžiamos branduolinius užtaisus galinčios nešti balistinės ir sparnuotosios raketos.
Gynybos ministras Andrejus Belousovas pranešė, kad šiomis pratybomis siekiama apmokyti „strategines puolamąsias pajėgas suduoti masinį branduolinį smūgį atsakant į priešo branduolinį smūgį“.
Antradienį V. Putinas, kuris, siekdamas atgrasyti Vakarus nuo didesnės paramos Ukrainai, ne kartą grasino branduolinio ginklo panaudojimu, pabrėžė, kad Rusijos branduolinis arsenalas tebėra „patikimas šalies suverenumo ir saugumo garantas“.
„Atsižvelgiant į didėjančią geopolitinę įtampą, kylančias naujas grėsmes ir riziką, mums svarbu turėti modernias strategines pajėgas, kurios visada pasirengusios kovai“, – sakė jis, dar kartą patvirtindamas, kad Rusija branduolinio ginklo panaudojimą laiko „galutine, kraštutine savo saugumo užtikrinimo priemone“.
V. Putinas pažymėjo, kad Maskva ir toliau modernizuos savo branduolines pajėgas, dislokuos naujas raketas, kurios yra tikslesnės, greičiau paleidžiamos ir turi daugiau galimybių įveikti priešraketinę gynybą.
Antradienį per pratybas kariuomenė išbandė tarpžemyninę balistinę raketą „Yars“ iš Plesecko paleidimo aikštelės Kuros poligone Kamčiatkos pusiasalyje, pranešė Gynybos ministerija.
Branduoliniai povandeniniai laivai „Novomoskovsk“ ir „Kniaz Oleg“ iš Barenco ir Ochotsko jūrų išbandė tarpžemynines balistines raketas, o branduolinį ginklą galintys nešti strateginiai bombonešiai Tu-95 atliko mokomuosius tolimojo nuotolio sparnuotųjų raketų paleidimus.
Ministerija teigė, kad visos raketos pasiekė numatytus taikinius.
Praėjusį mėnesį Rusijos vadovas perspėjo JAV ir NATO sąjungininkes, kad leidimas Ukrainai naudoti Vakarų tiekiamus ilgesnio nuotolio ginklus smūgiams Rusijos gilumoje įveltų NATO į karą su jo šalimi.
Šią žinutę V. Putinas sustiprino paskelbdamas naują branduolinės doktrinos versiją, pagal kurią nebranduolinės šalies, kurią remia branduolinė galybė, konvencinis puolimas prieš Rusiją laikomas bendru puolimu prieš jo šalį – aiškus įspėjimas JAV ir kitoms Kyjivo sąjungininkėms.
Kremliaus šeimininkas taip pat pareiškė, kad peržiūrėtame dokumente numatyta galimybė panaudoti branduolinius ginklus masinės oro atakos atveju, paliekant atviras duris galimam branduoliniam atsakui į bet kokį puolimą iš oro. Tai dviprasmiška nuostata, kuria siekiama atgrasyti Vakarus.
Antradienio manevrai vyko po virtinės kitų Rusijos branduolinių pajėgų pratybų.
Anksčiau šiais metais Rusijos kariuomenė surengė bendras branduolines pratybas su sąjungininke Baltarusija, kurioje dislokuota dalis Rusijos taktinių branduolinių ginklų.
(be temos)