Pasak Komandiruočių į užsienį tikslingumui nustatyti komisijos pirmininkės, vicemerės Vaidos Raugelės, savivaldybės administracijos ir mero komanda per šiuos metus iki lapkričio 5 dienos komandiruotėms išleido 36 105,63 euro.
Šiemet į komandiruotes savivaldybės atstovai vyko iš viso 27 kartus, iš jų, dalyvaujant savivaldybės vykdomuose projektuose, vykta į 12 komandiruočių.
Daugiausia – į Latviją – 7 komandiruotės, Suomiją – 3, Nyderlandus – 2, Belgiją – 2, Vokietiją – 2, Turkiją – 2 kartus.
„Per šiuos metus buvo kelios komandiruotės, kurių nepatvirtinome. Buvo ketinta vykti į Ispaniją dėl kapinių tvarkymo praktikos. Atmetėme šitą planą, nes ten klimatinės sąlygos ne tos, tad komandiruoti žmones į tą kelionę nebuvo jokios prasmės“, – pabrėžė V. Raugelė.
Vaida Raugelė. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Nemažai komandiruočių į užsienį buvo projektinės ir apmokamos ne iš miesto biudžeto, bet iš įvairių fondų.
Daugybė komandiruočių buvo susijusių su ugdymo turinio tobulinimu ir aplinkos pritaikymu ugdymui.
Po komandiruotės buvo skatinama dalytis patirtimis, žiniomis ir išgirstomis idėjomis su kolegomis.
Visi grįžusieji po darbo kelionių privalo pateikti ataskaitas ne tik raštu, bet ir žodžiu.
Ar pasiteisino ataskaitų teikimas po komandiruočių? Manau, kad taip.
„Ar pasiteisino ataskaitų teikimas po komandiruočių? Manau, kad taip. Tik viskas priklauso nuo to, kaip praktiškai pritaikomos tos idėjos, kurias iš komandiruočių parveža žmonės. Jei kelionė formali ir ataskaita formali, tokiu atveju naudos niekada nebus“, – teigė V. Raugelė.
Anksčiau savivaldybė pavaldžių įstaigų komandiruočių į užsienį tikslingumo nesvarstydavo. Po pastarųjų savivaldybės rinkimų situacija pasikeitė.
(be temos)