Pereiti į pagrindinį turinį

Italija atsikirto E. Muskui: nesikišk ne į savo reikalus

2024-11-14 09:57
Živilė Aleškaitienė, ELTA

Italijos prezidentas Sergio Mattarella trečiadienį sukritikavo Eloną Muską dėl to, kad šis įsikišo į įtemptas diskusijas dėl Romos migrantų politikos, ir paragino JAV milijardierių susilaikyti nuo „pamokymų“.

Elonas Muskas
Elonas Muskas / Scanpix nuotr.

„Italija yra puiki demokratinė šalis... kuri žino, kaip pasirūpinti savimi ir kartu gerbti savo Konstituciją“, – sakė S. Mattarella, Italijoje labai gerbiamas moralinis autoritetas, nepaisant to, kad jo vaidmuo iš esmės yra formalus.

E. Muskas – atlikęs svarbų vaidmenį perrenkant Donaldą Trumpą JAV prezidentu – antradienį pakomentavo Italijos teisėjų sprendimą, sudavusį smūgį prieštaringai vertinamam Romos susitarimui su Albanija dėl migrantų reikalų tvarkymo.

„Šie teisėjai turi trauktis“, – parašė turtingiausias pasaulio žmogus jam priklausančiame socialiniame tinkle „X“.

S. Mattarella aiškiai neįvardijo E. Musko, tačiau sakė, kad „bet kas – ypač jei ruošiasi, kaip skelbiama, užimti svarbias pareigas draugiškos sąjungininkų šalies vyriausybėje – turi gerbti (kitos šalies) suverenitetą ir neturėtų užsiimti pamokymais“.

D. Trumpas paskyrė E. Muską vienu iš naujojo „Vyriausybės efektyvumo departamento“, kuriam pavesta apkarpyti Vašingtono biurokratiją, vadovų.

E. Muskas palaiko glaudžius ryšius su kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Italijos ministre pirmininke Giorgia Meloni ir vicepremjeru Matteo Salvini, antiimigracinės partijos vadovu.

S. Mattarellos pareiškimas nuskambėjo, kai E. Muskas trečiadienį „X“ paskelbė dar vieną komentarą, kuriame teisėjų sprendimą pavadino „nepriimtinu“ ir paklausė, ar „Italijos žmonės gyvena demokratijoje, ar sprendimus priima nerinkta autokratija“?

Vėliau E. Muskas kalbėjosi su G. Meloni ir išsakė jai savo „pagarbą“ S. Mattarellai, teigiama milijardieriaus atstovo spaudai pranešime, kuris buvo paskelbtas per Italijos naujienų agentūrą ANSA.

„Nepaisant to, jis pabrėžia, kad Italijos Konstitucijos pirmoji pataisa saugo žodžio laisvę“, – sakoma pranešime.

Prieš metus Italija pasirašė susitarimą su Albanija, pagal kurį prieglobsčio prašytojai, kuriuos Italijos valdžios institucijos sulaikė Viduržemio jūroje ir kurie, kaip nuspręsta, yra iš vadinamųjų „saugių“ šalių, būtų apgyvendinami ne ES šalyje, kol nagrinėjami jų prašymai, tačiau ši schema susidūrė su teisiniais iššūkiais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Rūtenis

Žydai mums formuoja vyriausybę, tarptautiniai, taip sakant, bankai, kartu su atitikmenimis ES, formuoja mums biudžetą, suprask, finansus, esame bene visiškai sulindę skandinavų bankams į šikną, pasakyti savo žodį tarptautinėse tribūnose galime tik atsiklausę savo šeimininkų EK senbizdų, taip, kad esame laisvi tik linkčioti galvas ir būti politikos formavimo paraštėse.
1
-2
lietuvos neber,

Italija turi kiausius,ko nepasakysi apie lietuva,subinlaize,zydai sika ,o sitie patenkinti,neber zmoniu kurie turejo savigarbos,juops visus istreme,sunaikino,liko dauguma KGB,NKVD,PALIEKONIAI,ISDAVYKAI,PARSIDAVELIAI,
1
-1
o vistiek kišis

gavo muškatas per snuki.
3
-1
Visi komentarai (3)

Daugiau naujienų