Didžiosios Britanijos Darbo tribunolas paskelbė, kad žmogų pavadinti Boratu yra rasizmas.
Lenkas inžinierius A.Ruda buvo nuolat žemininamas savo bendradarbių Vakarų Jorkšyre, kai jam buvo prikabinta Borato pravardė.
Šis Darbo tribunolo sprendimas parodo, kad milijonai Didžiojoje Britanijoje gyvenančių rytų europiečių yra tarp rasistinio piktnaudžiavimo aukų, jei bendradarbiai juos vadina vardais, kurie asocijuojami su gimtąja šalimi.
Boratas – tai filmo herojus, kilęs iš Kazachstano, kurį suvaidino aktorius Sacha Baron Cohenas. Kazachai nuo pat filmo pasirodymo piktinosi Borato personažu ir kokį įvaizdį jis kuria apie šalį.
Lydso mieste įsikūręs tribunolas paskelbė, kad lenkas A.Ruda buvo „tiesioginės rasistinės diskriminacijos subjektas“.
Tribunolas taip pat nustatė, kad Borato įvaizdis įžeidžia rytų europiečius.
Darbo teisės ekspertai teigia, kad sprendimas turėtų būti suprastas kaip įspėjimas vadybininkams ir įmonių darbuotojams.
Teisininkas Danielis Barnettas sako: „Nors byla atrodo nerimtai, įsivaizduokite jei Afrikos darbuotojai būtų vadinami „dėdėmis Tomais“. A.Ruda buvo vadinamas Boratu tik dėl savo tautybės. Kiti rytų europiečiai pravardes gauna dėl savo asmeninių savybių, o ne dėl tautybės“.
Darbo tribunole buvo teigiama, kad lenkas Boratu buvo vadinamas 2007 metais keturių savaičių periode.
Įmonės teigimu, vyras neprieštaravo tokiai pravardei ir kartais juokais atsakydavo Borato fraze „Aš tave myliu“. Lenkas buvo pravardžiuojamas ne tik dėl tautybės, bet ir dėl prastų anglų kalbos žinių. Kompanijos darbuotojai tikino, kad A.Ruda buvo „nesąžiningas“ dėl daugelio savo teiginių, kuriuos pateikė tribunolui.
„Borato pravardės naudojimas pažeidė vyro orumą ir jį žeidė, žemino“, - teigiama tribunolo išvadose.
Dar šiais metais bus nuspręsta, kokia kompensacija bus skirta lenkui už jo pravardžiavimą Boratu.
Naujausi komentarai