Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl "WikiLeaks" paviešintos informacijos JAV diplomatijoje - pertvarka

2010-12-06 17:06
Dėl "WikiLeaks" paviešintos informacijos JAV diplomatijoje - pertvarka
Dėl "WikiLeaks" paviešintos informacijos JAV diplomatijoje - pertvarka

Jungtinės Valstijos planuoja didelio masto pertvarką tarp savo diplomatų, karinių pareigūnų ir žvalgybos agentų, kuriuos palietė "WikiLeaks" skandalas, pranešta sekmadienį.

JAV naujienų tinklalapis "The Daily Beast" rašė, kad dėl "WikiLeaks" paviešintos informacijos tiems asmenims, kurie, kaip paaiškėjo, griežtai kritikavo korumpuotas ir nekompetentingas vyriausybes, tapo "pavojinga" ar praktiškai neįmanoma toliau dirbti.

"Turėsime atšaukti kai kuriuos geriausius savo žmones... nes jie drįso pranešti tiesą apie valstybes, kuriose dirba", - sakė minėtam tinklalapiui vienas aukšto rango amerikiečių nacionalinio saugumo pareigūnas, pageidavęs neskelbti savo pavardės.

Pasirengimas pertvarkai dar yra ankstyvoje stadijoje, bet Valstybės departamentas, Pentagonas ir Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) ruošia dirvą kadrų kaitai keliose JAV ambasadose ir konsulatuose, kuri bus įvykdyta artimiausiais mėnesiais, rašė "The Daily Beast".

Valstybės departamento atstovė spaudai Leslie Phillips, paprašyta pakomentuoti pranešimus apie numatomą pertvarką, sakė: "Padarytume tai, jei reikėtų". Išsamesnių komentarų ji nepateikė.

Įtakingas demokratų senatorius Johnas Kerry taip pat užsiminė, kad dėl "WikiLeaks" paviešintos informacijos galimos tam tikros kadrų permainos.

"Visiškai įmanoma, jog kai kuriose vietose žmonės pasakys nebegalintys toliau su jais dirbti", - sakė jis televizijos NBC laidoje "Meet the Press".

Tinklalapis "WikiLeaks" sukėlė chaosą JAV diplomatiniuose sluoksniuose, pradėjęs skelbti daugiau nei 250 tūkst. įslaptintų Valstybės departamento diplomatinio susirašinėjimo dokumentų.

Sekmadienį buvęs Amerikos diplomatinės atstovybės Irake ir Afganistane vadovas pareiškė, kad derėtų pakeisti dabartinį ambasadorių Afganistane Karlą Eikenberry (Karlą Eikenberį), pateikusį griežtų šios šalies prezidento Hamido Karzai (Hamido Karzajaus) ir kitų aukštų pareigūnų vertinimų, kuriuos paviešino "WikiLeaks".

"Jis gerai dirba... bet manau, kad dėl nutekintos informacijos jis nebėra naudingas pašnekovas", - sakė Zalmay Khalilzadas televizijos ABC laidai "This Week".

Vienos iš Vokietijos valdančiųjų partijų deputatai praėjusią savaitę paragino Vašingtoną atleisti ambasadorių dėl diplomatinio susirašinėjimo dokumentų, kuriuose jis ir kiti ambasados diplomatai pašiepia aukščiausius Vokietijos pareigūnus. Pati Vokietijos vyriausybė nepareikalavo jį atšaukti.

JAV įstatymų leidėjai kitose sekmadieninėse televizijos pokalbių laidose toliau negailėdami pliekė "WikiLeaks" vadovą Julianą Assange'ą (Džulianą Asandžą, kurį Senato respublikonų lyderis Mitchas McConnellas pavadino "aukštųjų technologijų teroristu".

"Jis padarė milžinišką žalą mūsų šaliai. Manau, jį būtina persekioti baudžiamąja tvarka visu įstatymo griežtumu. Jei dėl to kiltų problemų, turėtume keisti įstatymus", - sakė M.McConnellas laidoje "Meet the Press".

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų