Tbilisis pareiškė, kad Rusija, dislokuodama separatistinėje Pietų Osetijoje artilerijos divizioną, kuris yra apginkluotas reaktyvinėmis sistemomis "Smerč", toliau tęsia savo agresyvią politiką prieš Gruzijos valstybingumą.
Kaip nurodo Gruzijos užsienio reikalų ministerija, tokiais "asimetriškais" veiksmais Rusija atsako "į taikią Gruzijos prezidento iniciatyvą ir Gruzijos pareiškimus nenaudoti jėgos, kuriems aiškiai pritarė tarptautinė bendrija".
Gruzijos vadovas Michailas Saakašvilis lapkričio pabaigoje kalbėdamas Europos Parlamento sesijoje Strasbūre paskelbė vienašališką iniciatyvą, kad savo teritorijos vientisumui ir suverenitetui atkurti Tbilisis niekada nenaudos jėgos.
"Cchinvalio regione, į vadinamąją 4-ąją karinę bazę buvo įvesta daugiau gyvosios jėgos, kuri gavo naujos ginkluotės ir kovinės technikos. Drauge Rusijos žiniasklaida, remdamasi šaltiniu Pietų federalinės apygardos struktūrose, išplatino pranešimą, kad netoli Cchinvalio išskleistas artilerijos divizionas, apginkluotas reaktyvinėmis sistemomis "Smerč". Pažymėtina, kad šios puolamosios artilerijos sistemos veikimo nuotolis - nuo 70 iki 90 kilometrų", - sakoma antradienį išplatintame Gruzijos URM pareiškime.
URM pažymi, jog "reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šio tipo sistemoms taikomi apribojimai, nustatyti Įprastinės ginkluotės Europoje sutartimi (ĮGES)", - sakoma pareiškime.
"Sistemų "Smerč" dislokavimas okupuotoje Gruzijos teritorijoje dar kartą patvirtina, kad Rusija sudarė prielaidas neteisėtai stiprinti karinę jėgą IGES veikimo areale", - sakoma pareiškime.
URM taip pat pažymėjo, kad "salvinės ugnies sistemų "Smerč" dislokavimas Cchinvalio regione yra agresyvios Rusijos politikos, nukreiptos prieš Gruzijos valstybingumą, ir kelia grėsmę taikai ir stabilumui ne tik Kaukazo, bet ir visame Juodosios jūros regione, tęsinys".
Pareiškime priduriama, kad "ESBO ir JT stebėtojų misijų išvarymo ir uždraudimo įeiti į šią teritoriją Europos Sąjungos stebėtojų misijai tikslas buvo neleisti tarptautinei bendrijai stebėti ir kontroliuoti šių teritorijų".
"Taip vertintini ir visiškai nepagrįsti Rusijos aukštų pareigūnų pateikti kaltinimai neva Rusijai iš Gruzijos kyla terorizmo grėsmė. Skambant tokiems pareiškimams ir sparčiai militarizuojant okupuotas teritorijas smarkiai padidėja karinės grėsmės iš Rusijos tikimybė", - pažymima pareiškime.
Gruzijos užsienio reikalų ministerija ragina tarptautinę bendriją ir tarptautines organizacijas, "deramai įvertinti Rusijos agresyvią politiką ir provokacinius veiksmus ir suaktyvinti pastangas, kad Rusija būtų priversta vykdyti prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus, tarp jų 2008 metų rugpjūčio 12 dienos ugnies nutraukimo susitarimą, ir visiškai ir nedelsiant nutraukti Gruzijos teritorijos okupaciją".
Naujausi komentarai