Jungtinių Tautų organizacijos žmogaus teisių komisarė Navi Pillay (Navi Pilai) penktadienį pasmerkė Irako karinį puolimą prieš Irano režimui priešiškų narių stovyklą "Ašraf", esančią šiauriau Bagdado, ir pareikalavo atlikti nuodugnų tyrimą.
JT turimais duomenimis, balandžio 8 dieną per minimą puolimą žuvo 34 žmonės, dešimtys buvo sužeista.
"Irako kariškiai puikiai žinojo, kokia yra rizika atlikti tokią operaciją Ašrafe", - sakoma N.Pillay pareiškime, išplatintame penktadienį. Pasak jos, tokiam aukų skaičiui "negali būti jokio pateisinimo".
"Bagdadas neturi jokio intereso laikytis priešiškos pozicijos Irano atžvilgiu, nes tai svarbiausia kaimynė, stipriausia valstybė regione, šalis, turinti didžiulių galimybių kištis į Irako reikalus", - sakė Bagdado universiteto politologas Hameedas Fadhelas (Hamidas Fadelas).
Balandžio 8 dieną Irako karinės pajėgos susirėmė su Irano liaudies mudžahidų (PMOI) nariais Ašrafo stovykloje, kuri buvo įrengta praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje 80 kilometrų į šiaurę nuo Bagdado. Stovykloje gyvena apie pusketvirto tūkstančio Irano disidentų.
Šią stovyklą Irakas nori uždaryti iki šių metų pabaigos.
Pasak JT žmogaus teisių vyriausiosios komisarės atstovas Rupertas Colville'is (Rupertas Kolvilis) tvirtina, kad tarp minimo Ašrafo stovyklos puolimo aukų yra moterų, kurių dauguma buvo nušautos, taip pat daugybė sužeistųjų. PMOI duomenimis, sužeistųjų buvo apie 300.
Irako vyriausybės atstovas Ali Dabbagh (Alis Daba) neigė, kad kariškiai žudė žmones, ir sakė, jog valdžia atliks savo tyrimą.
Tuo tarpu Irano užsienio reikalų ministras Ali Akbaras Salehi (Ali Akbaras Salehis) kitą dieną po puolimo gyrė Bagdadą.
"Irakas turi neleisti tokioms grupėms veikti ir teikti prieglobstį teroristams. Mes vertiname Irako vyriausybės žingsnius", - nurodė jis.
Naujausi komentarai