Prancūzijos teismas pirmadienį nutarė, kad byla dėl buvusio prezidento Jacques'o Chiraco galimai vykdytų valstybės lėšų pasisavinimo turi būti nagrinėjama nedalyvaujant kaltinamajam, atsižvelgdamas į medicininę pažymą, kurioje sakoma, jog 78 metų politiko sveikata ir atmintis pašlijusi.
„Asmeniškas dalyvavimas nebūtinas“, - teisėjas Dominique'as Pauthe'as pareiškė apsvarsčius, ar reikia atidėti procesą, per kurį J.Chiracas taps pirmuoju nuo Antrojo pasaulinio karo buvusiu Prancūzijos vadovu, stojusius prieš teismą.
Teisėjas sakė priėmęs šį sprendimą dėl „medicininių problemų“, įvardytų pažymoje, kurią pateikė J.Chiraco šeima. Šiame dokumente nurodoma, kad buvęs prezidentas negali dalyvauti teismo posėdžiuose.
Pasak D.Pauthe'o, pažymoje nurodoma, kad J.Chirakui „smarkiai sutrikusi atmintis“, taip pat kad jis „daro reikšmingų klaidų priimdamas sprendimus ir samprotaudamas“.
Teismui priėmus procedūrinius sprendimus, diskusijos dėl šios bylos detalių prasidės antradienio popietę.
Dešiniųjų pažiūrų politikas, pagarsėjęs nepalankumu 2003 metais prasidėjusiai JAV karinei invazijai į Iraką, yra siejamas su keliais korupcijos skandalais, tačiau jis niekada nebuvo nuteistas.
J.Chiracas, kuris buvo populiariausias Prancūzijos politikas, kai paliko prezidento postą 2007 metais, kaltinamas mokėjęs iš valstybės iždo žmonėms, kurie dirbo jo partijai prieš 1995 metais vykusius jam sėkmingus šalies vadovo rinkimus.
Jeigu J.Chirakas, kuris kaltinamas lėšų grobstymu ir nuvilto pasitikėjimo, kai dirbo Paryžiaus meru, būtų pripažintas kaltu, jam gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo ir 150 tūkst. eurų (beveik 518 tūkst. litų) bauda.
Nuo 1995 metų iki 2007-ųjų, kai dirbo valstybės vadovo poste, J. Chiracas turėjo teisinę neliečiamybę. Tačiau galiausiai ši byla, kurioje nuosprendžio jau sulaukė dabartinis užsienio reikalų ministras Alainas Juppe (Alenas Žiupė), vis dėlto pasivijo buvusį prezidentą.
J.Chiracui neteko stoti prieš teismą šių metų kovą, kai kito šioje byloje kaltinamo asmens advokatai sugebėjo susitarti, kad bylos nagrinėjimas bus atidėtas, argumentuodami, jog kai kurie kaltinimai yra prieštaraujantys šalies konstitucijai. Tačiau aukščiausiasis apeliacinis teismas nutarė, kad šios pretenzijos yra nepagrįstos.
Naujausi komentarai