Lenkijoje norintys mokytis etninių mažumų kalbų moksleiviai turi pateikti specialią deklaraciją, nes priešingu atveju mokiniui nebus skiriama atitinkama dotacija, rašo dienraštis "Nasz Dziennik", remdamasis vieno savo skaitytojo iš Opolės vaivadijos, kurioje gyvena daug etninių vokiečių, informacija.
Skaitytojas savo laiške dienraščiui rašo, kad moksleiviams, nepateikusiems deklaracijos, jog jų protėvių kalba yra vokiečių, neleidžiama lankyti vokiečių kalbos pamokų.
„Iškėliau šį klausimą, stebėdamas, kaip Lietuva elgiasi su savaisiais lenkais ten, ir kaip traktuojami vokiečiai čia. Kiek žinau, tokias deklaracijas kai kurie tėvai pasirašo spaudžiami mokyklos“, - piktinasi skaitytojas.
Tuo tarpu su šiuo incidentu siejamos Jaryšovo mokyklos direktorė Beata Hornung tikina, jog vokiečių kilmės moksleiviai nediskriminuojami ir kad jiems jokių dokumentų pasirašyti nereikia.
Kita vertus, direktorė, kuri taip pat yra vokiečių kalbos mokytoja, nurodė gavusi švietimo priežiūros institucijos instrukciją, jog mokiniai, nepateikę tokios deklaracijos, negali dalyvauti etninių mažumų kalbų pamokose, bet šis potvarkis taikomas tik moksleiviams, pageidaujantiems visus dalykus mokytis savo gimtąja vokiečių kalba. B.Hornung pabrėžė, jog mokytojai neturi teisės versti mokinius pasirašyti kokias nors deklaracijas.
Tuo tarpu regioninio švietimo skyriaus direktorė Michalina Ciapa patvirtino, kad deklaracijos dėl gimtosios kalbos turi būti teikiamos, nes ši sąlyga yra numatyta 1992 metais išleistame Švietimo ministerijos potvarkyje dėl priemonių organizuoti etninių mažumų moksleivių mokymo procesą, kad jie galėtų išsaugoti savo tautinę, etninę ir kalbinę tapatybę.
Naujausi komentarai