Palestinos lyderis JT Generalinėje Asamblėjoje pasakė įspūdingą kalbą

Palestinos lyderis JT Generalinėje Asamblėjoje pasakė įspūdingą kalbą

2011-09-23 23:50
Palestinos lyderis JT Generalinėje Asamblėjoje pasakė įspūdingą kalbą
Palestinos lyderis JT Generalinėje Asamblėjoje pasakė įspūdingą kalbą / Scanpix nuotr.

Įteikęs JT generaliniam sekretoriui Ban Ki-moonui (Ban Kimunui) prašymą priimti Palestinos valstybę visateise JT nare, palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas (Mahmudas Abasas) pakilo į Generalinės Asamblėjos tribūną, kurioje jis buvo sutiktas ovacijomis.

Kelias minutes M.Abbasas negalėjo pradėti savo kalbos dėl ovacijų, kuriomis Generalinės Asamblėjos nariai sutiko jį. Tuo tarpu Izraelio užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas (Avigdoras Libermanas) išėjo iš salės.

Palestiniečių lyderis Mahmudas Abbasas  patvirtino, kad įteikė prašymą dėl pilnateisės narystės JT.

"Noriu jus informuoti, kad prieš sakydamas kalbą kaip Palestinos prezidentas ir vykdomojo komiteto pirmininkas, įteikiau JTO generaliniam sekretoriui Ban Ki-moonui (Ban Kimunui) prašymą pripažinti Palestinos valstybę visateise Jungtinių Tautų Organizacijos nare su sienomis, buvusiomis iki 1967 metų birželio 4 dienos ir sostine Al-Kudsu (Jeruzalėje), - JTO Generalinės Asamblėjos sesijoje kalbėjo M.Abbasas.

„Prašau generalinį sekretorių perduoti mūsų prašymą Saugumo Tarybai ir kviečiu gerbiamus Saugumo Tarybos narius balsuoti už mūsų visateisę narystę. Taip pat kviečiu valstybes, kurios dar mūsų nepripažino, tai padaryti“, - sakė palestiniečių lyderis.

„Mes tiesiame savo rankas Izraelio vyriausybei ir Izraelio žmonėms siekti taikos“, - taip pradėjo savo kalbą M.Abbasas. Tačiau netrukus jis pareiškė, kad Izraelis padarė viską, kad taikos derybos žlugtų ir privertė Palestiną prašyti Jungtinių tautų pripažinti jos nepriklausomybę. Pasak M.Abbaso, Palestina buvo pasirengusi rasti sprendimą derybomis su Izraelio, tačiau šis padarė viską, kad dialogas žlugtų.

„Izraelio vyriausybė atsisako pripažinti sureguliavimo pagrindus - tarptautinę teisę ir JT Saugumo Tarybos rezoliucijas - ir tęsią gyvenviečių statybas, - sakė M.Abbasas. - Nausėdijų politika - tiesioginis Saugumo Tarybos sprendimų pažeidimas ir pagrindinė tiesioginių derybų nesėkmių priežastis“.

Toliau kalbėdamas M.Abbasas pažadėjo, kad palestiniečiai tęs „taikų visuotinį priešinimąsi izraelio okupacijai“.

M.Abbasas sakė esąs pasirengęs grįžti prie derybų stalo su Izraeliu, pabrėždamas, kad nenori izoliuoti ar delegitimizuoti Izraelio.

„Aš pareiškiu, kad Palestinos išlaisvinimo organizacija pasirengusi nedelsiant grįžti prie derybų stalo su Izraeliu, remiantis priimtais įgaliojimais... ir visiškai nutraukus nausėdijų plėtrą“, - sakė jis JT Generalinėje Asamblėjoje.

Jis pabrėžė, kad žydų gyvenviečių statybų tęsimas gali palaidoti taikaus dviejų valstybių sambūvio idėją, dėl kurios pasiektas tarptautinis konsensusas.

„Tokia gyvenviečių politika kelia grėsmę taip pat ir Palestinos nacionalinės autonomijos struktūrai ir reiškia jos egzistavimo galą“, -pažymėjo jis.

„Derybos bus beprasmės, jeigu okupacinė kariuomenė stiprins okupaciją užuot pasitraukusi“, - kalbėjo palestiniečių lyderis.

Jis pabrėžė, jog laikas suteikti palestiniečiams teisę patiems apsispręsti.

„Atėjo laikas mūsų vyrams, moterims ir vaikams gyventi normalų gyvenimą, leisti jiems miegoti be baimės už rytojaus dieną“, - sakė M.Abbasas.

„Mano tauta nori realizuoti savo teisę gyventi normalų gyvenimą, kaip ir visas žmonija“, - pridūrė jis.

„Aš esu čia, kad po 63 metų kančių pasakyčiau: “Gana! Gana! Gana!", - baigė kalbą M.Abbasas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų