Pasiligojusio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-Ilo jauniausias sūnus buvo paskirtas į kelis įtakingus postus valdančiojoje partijoje, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida, patvirtindama jo kaip būsimo savo tėvo įgaliojimų perėmėjo statusą.
Kim Jong-Unas partinėje konferencijoje buvo paskirtas vienu iš dviejų Korėjos darbo partijos Centrinio karinio komiteto pirmininko pavaduotojų bei partijos Centrinio komiteto nariu.
Šie paskyrimai įvyko kitą dieną po to, kai branduolinį ginklą turinčios izoliuotos komunistinės valstybės lyderis savo jauniausiam sūnui suteikė keturių žvaigždučių generolo laipsnį.
"Dabar sosto įpėdinis turi viską, ko reikia, kad taptų kitu lyderiu", - sakė Pietų Korėjos nacionalinio susivienijimo instituto analitikas Choi Jin-Wookas.
Kim Jong-Unas, užimdamas aukštą postą valdančiosios partijos Centriniame kariniame komitete, kuriam pirmininkauja jo tėvas, įgis nemenką įtaką ketvirtai pagal dydį pasaulyje armijai, kurią sudaro beveik 1,2 mln. karių.
Spartus Kim Jong-Uno kilimas į valdžią leidžia daryti prielaidą, kad 68 metų jo tėvo sveikata yra prastesnė nei manyta, sako analitikai.
Kim Jong-Ilą, kuris valdžios įgaliojimus taip pat perėmė iš savo tėvo, valstybės įkūrėjo Kim Il-Sungo, prieš dvejus metus ištiko insultas. Taip pat kalbama, kad jį vargina inkstų problemos.
Tai pirmasis kartas, kai oficiali komunistinės valstybės žiniasklaida mini Šveicarijoje išsilavinimą įgijusį Kim Jong-Uną, kuriam, manoma, yra maždaug 27 metai. Vakarų žiniasklaidos atstovai niekada oficialiai jo nefotografavo, todėl tiksliai nežinoma, kaip jis dabar atrodo.
Apie Kim Jong-Uno paskyrimą į aukštus postus pranešta po valdančiosios partijos vienos dienos konferencijos. Tai buvo pirmasis tokio masto ir svarbos partinis susitikimas po 30 metų pertraukos.
Konferencijoje Kim Jong-Ilo sesuo Kim Kyong-Hui buvo paskirta partijos Politinio biuro nare.
Jos vyras Jang Song-Thaekas, kuris pastaraisiais metais tapo vienu įtakingiausių šalies pareigūnų, tapo Centrinio karinio komiteto ir partijos Centrinio komiteto nariu.
Sutuoktiniai laikomi svarbiausiais Kim Jong-Uno rėmėjais ir jam perėmus valdžią veikiausiai kurį laiką valdytų kaip "regentai", kol jis įgytų patirties.
Kim dinastija valstybę geležiniu kumščiu valdo nuo pat jos įkūrimo 1948-aisiais, tačiau dabartinis režimas susiduria su itin sunkiomis problemomis.
Naujausi komentarai