Nors Lietuva, anot premjero Andriaus Kubiliaus, laiku neparuošė namų darbų ir tinkamai nepasirengė Ignalinos atominės elektrinės uždarymui, kitais metais neliksime be elektros energijos.
Jo teigimu, elektra brangs tik 10-11 centų, nors ankstesnė vyriausybė žadėjo žymiai didesnį brangimą.
Premjeras priduria, kad po kelerių metų Lietuva su kitomis Baltijos valstybėmis turės tokią energetikos rinką, kuri veikia ir kitose Europos valstybėse.
„Lietuva galėjo būti geriau pasirengusi Ignalinos AE uždarymui, tai yra akivaizdu. Tai, kad tik mūsų Vyriausybė sugebėjo galų gale ir tiltą į Švediją pradėti tiesti, ir statyti Elektrėnuose naują kombinuoto ciklo generacijos bloką, apie kurį ankstesnės Vyriausybės daug kalbėjo, bet nesugebėjo to pradėti daryti, tai yra ryškūs vėlavimo ir namų darbų nepadarymo pavyzdžiai.
Jei šitie namų darbai būtų buvę padaryti savo laiku ir tinkamai, būtume pasiruošę Ignalinos AE uždarymui geriau negu dabar yra pasiruošta“, - Lietuvos radijui sakė premjeras.
Premjeras taip pat patikino, kad uždarius elektrinę elektra šalyje brangs tik apie 10-11 centų už kilovatvalandę, nors Gedimino Kirkilo vyriausybė žadėjo, kad kaina šoktels iki 80 centų.
Pasak A. Kubiliaus, uždarius atominę jėgainę Lietuva turės galimybę sukurti energijos rinką, veikiančią pagal Skandinavijos šalių principus. Pasak jo, tai turėtų būti padaryta per ateinančius kelis metus.
„Kaip sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė, [uždarius Ignalinos atominę jėgainę] atsiveria platesnės galimybė plėtoti laisvesnę elektros rinką, veikiančią pagal Skandinavijos šalių pavyzdį“, - atominės jėgainės uždarymo privalumus vardijo Premjeras Andrius Kubilius.
„Nuosekliai jungdamiesi su kitomis Baltijos valstybėmis, po kelerių metų mes turėsime iš tiesų tokią sistemą, kokios veikia ir kitose Europos valstybėse“, - Lietuvos radijui sakė A. Kubilius.
Jis pridūrė, kad importuojant elektros energiją iš Ukrainos per Baltarusiją gali trukdyti Rusija ar kilti įvairių „problemų“, tačiau dėl to Lietuva tikrai neliks be elektros energijos.
„Sutartys yra pasirašytos. Dabar tie reikalai sprendžiami techniniu lygiu. Galbūt Rusija gali trukdyti ar per Baltarusiją gabenant elektrą gali kilti kokių nors problemų, tačiau tikrai neliksime be elektros. Elektros tiekimu yra suinteresuotos ir Ukraina, ir Baltarusija. Dėsime visas pastangas, kad Lietuva neimportuotų elektros energijos iš kokios nors vienos šalies“, - Lietuvos radijui sakė A. Kubilius.
Pirmasis Ignalinos AE reaktorius buvo sustabdytas 2004-ųjų pabaigoje, vykdant Lietuvos įsipareigojimus Europos Sąjungai (ES). Jėgainė bus visiškai sustabdyta gruodžio 31-ąją, 23 valandą.
Naujausi komentarai