Pereiti į pagrindinį turinį

Euro zona turėtų padidinti sunkumų slegiamų šalių paramos fondą

2010-12-06 15:26
Euro zona turėtų padidinti sunkumų slegiamų šalių paramos fondą
Euro zona turėtų padidinti sunkumų slegiamų šalių paramos fondą / "Reuters" nuotr.

Euro zona turėtų padidinti sunkumų slegiamų šalių paramos fondą, o Europos centrinis bankas (ECB) turėtų tęsti vyriausybių obligacijų pirkimo programą, kad apsaugotų ekonomiką nuo skolų krizės, sakoma Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pranešime.

"Reuters" cituojamą pranešimą TVF vadovas Dominique'as Straussas-Kahnas (Dominikas Stros-Kanas) pirmadienį skaitys euro zonos šalių finansų ministrų ir ECB vadovo Jean'o-Claude'o Trichet (Žano Klodo Trišė) susitikimo metu.

"Atsigavimas vis dar gali tęstis, tačiau šį scenarijų gali lengvai sugadinti atsinaujinęs sąmyšis finansų rinkose", - sakoma TVF pranešime.

TVF vadovas rengiasi pasakyti ministrams, kad praėjusios savaitės 85 mlrd. eurų parama Airijai ir nuolatinio kovos su krize mechanizmo sukūrimas yra sveikintini, tačiau jų nepakanka.

Nacionaliniai struktūrinių reformų planai, fiskalinė konsolidacija ir bankų sektoriaus pertvarka yra svarbiausi veiksniai kovojant su neramumais rinkose, bet reikia imtis daugiau veiksmų, sako TVF.

Dokumente sakoma, jog euro zonos paramos fondai "turėtų būti skiriami šalims, kurios ėmėsi žymių pertvarkų, tačiau vis dar jaučia rinkų spaudimą".

Pasak TVF, manoma, jog reikėtų padidinti šio "saugos tinklo" lėšas ir jas naudoti lanksčiau, taip pat teikti daugiau efektyvios paramos bankininkystės sistemai.

Šiuo metu euro zonos ir TVF paramos fondas siekia 750 mlrd. eurų.

Tačiau daugelis ekonomistų ir politikų sako, kad jei daugiau euro zonos šalių, tokių kaip Portugalija, Ispanija ar net Italija kreipsis finansinės paramos, fondo visoms šalims nepakaks.

Siekiant, kad tokių šalių kaip Portugalija ir Ispanija skolinimosi palūkanų normos pernelyg neišaugtų, ECB perka valstybių obligacijas antrinėje rinkoje, tačiau įsigijimai yra nežymūs, palyginti su panašiais veiksmais JAV.

"ECB išskirtinės likvidumo ir vertybinių popierių programos, bei Europos Sąjungos valstybių parama bankams turėtų išlikti ir netgi galėtų būti išplėsta, kol neaiškumai sistemoje sumažės", - sakoma TVF pranešime.

Galiausiai šios priemonės turėtų būti pamažu panaikintos, siekiant išvengti netikėto rinkų spaudimo pasikartojimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų