– Kaip kilo idėja kurti apatinius drabužėliais? Ar dažnai susidurdavai su problema išsirinkti sau tinkančius?
– Kai užsimaniau gražaus, bet kartu ir ne itin brangaus liemenėlių be pakietinimų („bralette“ tipo) komplektėlio, užsisakiau keletą grožybių iš interneto, tačiau laukti jų teko keletą mėnesių. Belaukdama nusprendžiau, kad reikia kažką sukurti pačiai. Esu labai didelė „Youtube“ mokomosios medžiagos (tutorialų) gerbėja, tad nusprendžiau pasimokyti apatinių kūrimo paslapčių iš jų. Pamačiau, kad viskas labai paprastai ir pati kibau į darbą. Pirmuosius apatinius pasiuvau maždaug lapkričio mėnesį ir iškart gavau nemažai užsakymų iš pažįstamų Kalėdų dovanoms. Tuomet atkeliavo ir mano užsakytieji drabužėliai iš interneto, tačiau pamačiusi jų kokybę supratau, kad jie toli gražu neprilygsta rankų darbui.
– Ar dažnai apatinius drabužėlius vaikinai užsako savo draugėms?
– Tikrai taip! Vaikinai savo merginoms šias dovanėles užsako netgi dažniau nei pačios panelės. Yra tokių, kurie perka iš manęs jau ne pirmą ir ne antrą komplektą, tad džiaugiuosi, kad mano darbai žmonėms patinka. Juk iš tiesų tai dovana ne tik panelei, bet ir pačiam vaikinui.
– Prabangūs rankų darbo apatiniai, pasiūti pagal individualius matmenis, – tai skamba kaip sunkiai įperkamas malonumas. Ar tavo kūriniai įkandami tik pasiturintiesiems?
– Manau, palyginti su kitų dizainerių rankų darbo apatiniais drabužėliais, mano kūrinių kaina tikrai nesikandžioja.
– Ar tavo kurtiems drabužiams reikia daug priežiūros? Kokios?
– Mane pačią mama yra išmokiusi, o aš vis primenu kitiems, kad apatiniai skalbiami sudėjus į atskirą maišelį jiems pritaikytu režimu arba geriausiai – rankomis, o ne kartu su visais kitais skalbiniais. Juk plonesniam apatinių drabužių audiniui reikia ir tinkamos, švelnesnės, priežiūros.
– Kokias medžiagas naudoji savo kuriamiems apatiniams drabužiams?
– Stengiuosi naudoti kuo įdomesnes, įvairesnes medžiagas. Apskritai stengiuosi kurti kiekvieną komplektą vis skirtingą, nes taip įdomiau ir man pačiai, o ir klientėms malonu žinoti, kad turi tikrai unikalų drabužį. Dabar, kai jaučiuosi jau įgijusi nemažai siuvimo patirties, pradėjau kurti iš šilko, kuriam siuvant reikia skirti ypatingą dėmesį.
– Kiek užtrunki siūdama vieną apatinių komplektėlį?
– Kurdama pirmuosius darbus užtrukdavau visą dieną, kad pasiūčiau vieną liemenėlę be pakietinimo, o dabar visą komplektuką pasiuvu per šešias valandas. Tikiuosi, kad ateityje šis laikas sutrumpės dar bent dukart. Manau, viskas priklauso nuo praktikos ir, žinoma, nuo turimų technologijų, nes būtent apatiniams naudojama daugiausia įvairių siuvimo mašinų dėl itin skirtingų jiems naudojamų medžiagų.
– Kol kas siuvi tik liemenėles ir kelnaites. Galbūt ateityje bus daugiau pasirinkimo, pavyzdžiui, naktinukų, chalatėlių, korsetų? Galbūt kursi ne tik apatinius drabužius?
– Vasaros sezonui planuoju siūti maudymosi kostiumėlius su liemenėlėmis be pakietinimo („bralette“ tipo), turiu idėjų ir naktinukams, chalatėliams. Viršutinių drabužių idėjų taip pat turiu, tad tikrai įmanoma, kad ateityje imsiu kurti ir juos.
– Kaip manai, kokias klaidas daro merginos, besirinkdamos apatinius?
– Didžiausia klaida įvardyčiau netinkamai pasirenkamą dydį. Taip pat, mano nuomone, liemenėlės su didžiulėmis pakietinančiomis pagalvėlėmis (angl. k. – push up) jau yra atgyvenęs drabužis – net jei krūtinė ir nedidelė, kur kas stilingiau ir elegantiškiau ji atrodo su gražia „bralette“ tipo liemenėle nei smarkiai suspausta ir iškelta.
– Ar nebijai konkurentų (pvz., gan populiaraus prekės ženklo „Bralette“)? Kuo tavo kūriniai skiriasi, yra geresni nei kitų?
– Na taip, konkurentų turiu jau dabar, o kuriančiųjų tokio tipo liemenėles skaičius labai sparčiai auga. Tačiau yra ir didžiulė paklausa, tad per daug nesibaiminu. Be to, didžiausiu pranašumu įvardyčiau mano kuriamų apatinių modelių išskirtinumą ir, žinoma tai, kad antro tokio identiško rankomis siūto komplektėlio tikrai niekas neturės.
– Kokie apatiniai asmeniškai tavo mėgstamiausi? Renkiesi itin atvirus ir gundančius, ar pirmenybę teiki patogumui?
– Pati renkuosi paprastesnius, patogius modelius. Paradoksalu tai, kad nors siuviu daugybę apatinių, pati jų turiu palyginti nedaug – labiau rūpinuosi draugėmis ir klientėmis.
– Ar tavo kuriamos lengvutės liemenėlės be pakietinimų tinka ir putlesnę krūtinę turinčioms merginoms?
– Na, itin didelę krūtinę turinčioms merginoms gali būti sunkiau atrasti sau tinkantį modelį, kad neatrodytų vulgariai, tačiau kiek didesnei nei vidutinio dydžio krūtinei tikrai galima pritaikyti kiek tvirtesnio, uždaresnio modelio „bralette“ tipo liemenėlę, kuri bus ir patogi, ir atrodys gražiai. Juolab kad siuvu pagal individualius merginos matmenis.
– Kaip nusprendi, kad tavo kuriami apatiniai turi atrodyti būtent taip ir ne kitaip? Iš kur semiesi originalių ir kūrybiškų įdėjų? Ar domiesi naujausiomis mados tendencijomis, atsižvelgi į jas?
– Esu pati sugalvojusi keletą modelių, kurių niekur nemačiau, tad galiu sakyti, kad tai mano pačios unikalios idėjos. Žinoma, įkvėpimo apatiniams drabužiams ieškau ir „Instagram“, įvairiose interneto parduotuvėse. Juk svarbu neatsilikti nuo dabar vyraujančių tendencijų.
– Kiekvienam žmogui, ypač kūrybininkui, svarbu tobulėti. Kaip save tobulini tu?
– Galėčiau pasakyti, kad mane tobulina aplinka, būtent joje randu daugybę dalykų, kurie mane žavi ir savaime verčia tobulėti.
– Ką manai apie tokį moterų požiūrį, kad nėra svarbu, kaip atrodo tavo apatiniai drabužiai, kadangi jų vis tiek visi nemato?
– Nesutinku su juo! Pati jautiesi geriau, labiau pasitiki savimi, kai žinai, kad dėvi tikrai pribloškiamus apatinius. Be to, o kas, jei kas nors vis dėlto pamatys? (Juokiasi.)
Naujausi komentarai