Pereiti į pagrindinį turinį

Artėjant Kalėdoms šventišką nuotaiką kuria eglės šakos

Kai artėjant Kalėdoms svarstome, ar šiais metais nevertėtų pasipuošti tik eglutės šakos, dažnai nesiryžtame – gal nebus pakankamai šventiška... Pamerkti į vazą – tik vienas iš daugybės variantų. Ir jei jis atrodo nepatrauklus, kodėl neišbandžius kitų, netradicinių?

Atrodo, lyg sklęstų ore

Ypatingu interjero akcentu gali tapti didelė, vešli eglės šaka, pakabinta virš šventinio stalo. Tik svarbu pasirinkti tinkamą. Senesnių medžių eglės šakos dažniausiai būna tiesios ir ne itin vešlios, tad būtų puiku rasti lenktą. Išvaizdesnės ir skulptūriškesnės yra pušų, didesnių kadagių šakos. Dailiai atrodo ir maumedžių šakos.

Kaip ir prie ko ją pritvirtinti, gali tekti pasukti galvą, bet jei rasite techninį sprendimą – džiaugsitės originalia kalėdine dekoracija. Jeigu virš stalo kabo masyvus šviestuvas, galima bandyti nuleidus kiek žemiau šaką rišti prie jo. Gerai apgalvokite, kokiame aukštyje ji turi kabėti, kad taptų stalo dekoro dalimi, bet netrukdytų valgyti.

Originali idėja – iš mažų plokščių eglės arba kėnio šakelių sudėlioti snaiges ir pakabinti ant sienos ar lango.

Kita vieta jas kabinti – ties langu, virš palangės ar tiesiog lango angoje. Jeigu langas su užuolaidomis, šaką bus patogu tvirtinti prie karnizo. Šioje vietoje ji gražiai atrodo ir pakabinta ne horizontaliai, bet vertikaliai. Skandinavai šventines kompozicijas iš spygliuočių šakų ir kitų augalų dažnai kabina ant langų taip, kad jos lyg žalias krioklys svirtų žemyn.

Dėlionės iš mažų fragmentų

Parsinešėte krūvą smulkių eglių ar pušų šakelių? Iš jų taip pat galima sukurti žavią puošmeną. Pavyzdžiui, jas virvelėmis pririšti prie šiek tiek išlenktos sausos kokio nors medžio šakos ir pakabinti ant sienos. Nedideles pušies šakeles tiesiog sukabinti ant šviestuvo ar rėmelio. Galima įsigyti ir specialų dekoravimo rėmelį.

Originali idėja – iš mažų plokščių eglės arba kėnio šakelių sudėlioti snaiges ir pakabinti ant sienos ar lango. Arba ant tuščios sienos iš šakelių, tvirtinant jas horizontaliai, sudėlioti eglutės formos kompoziciją. Teliks ją papuošti žaisliukais, lempučių girlianda, ir galėsite džiaugtis miško kvapą skleidžiančia dekoracija.

Subtiliai atrodo visai mažutės spygliuočių šakelės, įdėtos į skaidraus stiklo burbulus. Jei juos kabinsite, galima ir vandens į vidų pripilti, kad ilgiau nenubyrėtų spygliai. Net sukaišiotos į paprasčiausius stiklainiukus ar stiklinius buteliukus jos taps miela, jaukumo suteikiančia namų dekoro detale.

Iš smulkių šakučių galima surišti ir žalią girliandą, kuri pagyvins laiptų turėklus, židinį, ar nedidukę puokštelę, tinkamą kabinti ant durų.

Atidžiau pasižvalgykite miške

Tradiciškai kalėdiniam dekorui renkamės eglių arba pušų šakeles, pastaraisiais metais išpopuliarėjo ir kėnis. Tačiau mūsų miškai pilni ir nuostabaus grožio kvepiančių kadagių, o kur dar kultūrinės jų rūšys, auginamos kaip dekoratyviniai augalai soduose ir kiemuose. Kitose Europos šalyse mėgstamos ir tujos, jų kompozicijos žiemos švenčių metu dažnai puošia namus.

Kalėdiniai vainikai bėgant metams keitė ir formas, viena mėgstamiausių yra širdelė, ovalas, žvaigždė.

Na, o skandinavai tikriausiai pasakytų, kad turėtume žvelgti plačiau ir kūrybiškiau, jų interjeruose tradicinės eglutės vaidmenį dažnai sėkmingai atlieka įvairiausių lapuočių medžių šakos. Pamatysime ir alksnių su mažyčiais kankorėžiukais, ir ąžuolų su pageltusiais lapais, ir apsamanojusių obelų, o kur dar krūmų šakelės su spalvingomis uogomis – erškėčių, barbarisų, gudobelės, putinų, meškučių, vijoklių.

Jų didesnės kompozicijos statomos ant grindų aukštose vazose ar pintuose krepšiuose, mažesnės randa vietą ant stalų, palangių, komodų. Puošiamos žaisliukais, lemputėmis, girliandomis, kaip ir spygliuočių šakos ar eglutės. Mėgstantys minimalizmą ir paprastumą džiaugiasi natūraliu jų grožių be jokių blizgučių, arba pakabina keletą sukurtų iš natūralių medžiagų – popieriaus, vilnos, keramikos, stiklo, šiaudų, medžio, metalo, neretai pačių rankomis pagamintų dekoracijų.

O kaipgi be vainiko?

Anksčiau kalėdiniai vainikai buvo kabinami ant namų durų, po šviestuvais, o dabar ši puošmena gali atsirasti bet kurioje interjero vietoje – ant lango, po šviestuvu, virš stalo, židinio, ant sienų.

Ryški tendencija – namai puošiami ne vienu vainiku, o jų kompozicijomis. Jos formuojamos iš kelių skirtingo dydžio mažesnių vainikėlių, surištų iš skirtingų medžiagų. Anksčiau tam buvo naudojamos tik eglių šakos ar kitų spygliuočių šakelės, dabar nebėra jokių taisyklių ar apribojimų – jas galima pakeisti džiovintais augalais, vaisiais, samanomis, gyvomis gėlėmis, lapais, šakelėmis su uogomis.

Galima pastebėti du kraštutinumus – vieni kalėdiniai vainikai dvelkia ypatinga prabanga, gausiai dekoruojami žaisliukais, blizgučiais, kiti – minimalistiniai, netgi asketiški. Paprastumo viršūnė – aplink rėmelį iš vielos apsuktos pataisų šakelės. Varinis apskritimas, dekoruotas santūria eukalipto šakele – puiki modernaus interjero puošmena.

Kalėdiniai vainikai bėgant metams keitė ir formas, viena mėgstamiausių yra širdelė, ovalas, žvaigždė. Pasitaiko ir trikampių, kvadratų, tik šiek tiek rečiau. Gražiai tarpusavyje dera ir kelios skirtingos. Pavyzdžiui, aukso spalvos trikampis ir kvadratas, subtiliai papildyti kadagio ar maumedžio šakute su kankorėžiukais. Tinka ir eglės šakelė su džiovinto apelsino riekele, primenančia mažytę saulę.

Naujiena – miegantys arba stabilizuoti (konservuoti, naudojant augalines netoksiškas medžiagas) augalai, iš kurių sukurti kalėdiniai vainikai nebyrės, nekeis spalvos, atrodys kaip iš gyvų gėlių ir lapų, žiedų ir šakelių surišti. Tokius galėsite naudoti ne vienerius metus. Gėlių parduotuvėse ir Lietuvoje jau galima įsigyti stabilizuotų samanų, eukaliptų šakelių, rožių, paparčių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų