Pereiti į pagrindinį turinį

Ilgalaikio lakavimo rezultatas – trupantys nagai

2016-08-08 08:11

Gelinis nagų lakavimas populiarus jau ne vienerius metus. Tokią grožio procedūrą renkasi užimtos moterys, kurioms tai patogus būdas kuo ilgiau išlaikyti tvarkingus nagus. 

Shutterstock nuotr.

Tačiau gelinis lakavimas turi ir neigiamą pusę – nuo ilgalaikio lako buvimo nagų plokštelės tampa plonesnės ir trapesnės.

Pataria specialistė

Dermatologė Asta Dumbliauskienė: pavojinga, kai procedūra tampa ritualu

Jeigu tai vienkartinė procedūra, nieko blogo nenutiks. Tačiau jeigu tai tampa intensyviu ritualu, galima gana rimtai pažeisti nago plokštelę – nagas pradeda augti itin jautrus ir trapus tarsi porcelianas. Pakanka pusmetį tokiu būdu lakuotis nagus, kad jie taptų silpnesni.

Po kurio laiko įmanoma atsiauginti sveikus nagus, kadangi tai nėra procedūra, kurios metu pažeidžiamas nago guolis. Jeigu paliečiamas gilesnis nago sluoksnis, tuomet žala išlieka visam laikui. Nagas auga gana ilgai, todėl susigrąžinti sveikus nagus reikės nemažai laiko ir tikrai didelių pastangų skatinant plokštelės atsikūrimą. Paskatinti augimą galima tepant specialiais aliejais ir kitomis priemonėmis.

Investavimas į nagų grožį kainuoja nemažus pinigus, tačiau dar daugiau pastangų reikės įdėti, kad turėtume sveiką nago plokštelę. Jeigu kalbame apie kojų nagus, klientėms sakau, kad sveiką nagą turėsite po metų. Rankų nagams pakanka pusės metų. Tačiau tikrai yra moterų, kurios man paprieštarautų.

Pažįstu vieną moterį, kuri sako, kad toks lakavimas yra jos išsigelbėjimas, o nagams nieko nenutinka. Visada išimtis tik patvirtina taisyklę. Jeigu man reikėtų rekomenduoti šią procedūrą masėms, žinoma, laikyčiausi nuomonės, kad tai labiau kenkia. Retai kas sau gali leisti tokią procedūrą. Visa esmė – kad tai netaptų rutina, todėl siūlyčiau sumažinti lakavimosi dažnumą.

Ultravioletiniai spinduliai pasunkina odos ligas

Atliekant šią procedūra dažniausiai naudojami ultravioletiniai spinduliai. Paveikimo laikas trumpas, bet jeigu ant pirštų yra apgamų, pigmento sutrikimas, toks ilgalaikis ultravioletinių spindulių naudojimas yra pavojingas. Turėjau įdomų atvejį – į konsultaciją atėjo moteris, kuri ilgą laiką gydėsi egzemą ir jai pavyko ligą kontroliuoti. Tačiau vieną rytą pacientė pabudo su juodomis pigmentinėmis dėmėmis ant rankų. Ilgai laužiau galvą, kol pastebėjau tobulą manikiūrą ir pasiteiravau, kada moteris jį pasidarė.

Pacientė atsakė, kad tą vakarą prieš atsirandant dėmėms. Išsiaiškinome, kad ji gydydama egzemą rankas sutepė vaistais ir nuėjo darytis manikiūro. Vaistais pateptos vietos buvo paveiktos ultravioletinių spindulių, kurie sukėlė didžiules pigmentines dėmes ant plaštakos. Tai įrodo, kad netgi trumpai rankas veikiant ultravioletiniais spinduliais galima tikėtis alerginės reakcijos.

Verta žinoti

Paprasti nagų lakai taip pat gali sukelti nepageidaujamą žalą nagams. Jeigu perkamame produkte yra formaldehido ir kitų cheminių sudėčių, tokie lakai neabejotinai išsausins nago plokštelę ir paskatins jų trupėjimą. Tačiau yra ir nemažai geros sudėties produktų, dėl kurių retai sulauksime rimto poveikio nago plokštelei. Todėl būtina atkreipti dėmesį į naudojamo produkto cheminę sudėtį.

Gelinis lakavimas nerekomenduojamas

jeigu yra pigmento sutrikimas ir dėmės ant odos,

jeigu rankos gydomos tam tikrais vaistais,

jeigu geriami antibiotikai, kuriuos vartojant patartina vengti ultravioletinių spindulių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų