Tad ko reikėtų vengti norint kuo greičiau atsikratyti papildomo svorio ir dėl kokių priežasčių tai padaryti gali būti itin sunku?
Drastiškos dietos
Išties gausu dietų, kurių laikantis savaitę ar dvi žadami įspūdingi svorio kritimo rezultatai. Deja, neretai sukėlus organizmui šoką, kurio metu jis gauna gerokai mažiau maistingų medžiagų bei kalorijų negu yra pratęs, kūnas baigus laikytis dietos įjungia kaupimo režimą, ruošdamasis dar vienai bado akcijai. Toks reiškinys vadinamas jo-jo efektu – numesti kilogramai grįžta, o neretai priaugama dar daugiau svorio, negu buvo turėta iš pradžių. Dėl to vertėtų suprasti, kad sveika mityba – tai ne savaitę trunkanti akcija, o gyvenimo būdas.
Druska
Jei vartojate daug druskos ar mėgstate itin sūrius produktus, galimas dalykas, kad būtent dėl šios priežasties nepavyksta sumažinti kūno apimčių. Per didelis jos kiekis skatina organizmą kaupti skysčius. Net jei ir valgote tik salotas bei liesus produktus, tačiau juos gausiai sūdote, rizikuojate ne tik susidurti su sunkumais lieknėjant, bet ir veidrodyje išvysti paburkusį veidą. Tad padarykite sau paslaugą – kitą kartą tiesdami ranką druskinės link stabtelėkite ir pasvarstykite, ar tikrai būtina patiekalą gardinti druska.
Gėrimų kalorijos
Neretai žmonės, ėmę skaičiuoti suvartojamas kalorijas, užmiršta, kad jų gausu ne tik maisto produktuose, bet ir gėrimuose. Tad, jeigu nusprendėte per parą neviršyti tam tikro kiekio kalorijų, jas skaičiuodami įtraukite ir tokius gėrimus kaip vaisių sultys, limonadas ar saldinta arbata. Pavyzdžiui, vienoje skardinėje kokakolos yra 140 kalorijų ir net 39 g cukraus, o kiti gaivieji gėrimai taip pat nėra nekalti. Dėl to siekdami atsikratyti nereikalingų kilogramų stenkitės juos kiek įmanoma riboti.
Persivalgymas
Viena svarbiausių mitybos ir svorio reguliavimo taisyklių – geriau valgyti dažniau, tačiau nedidelėmis porcijomis. Toks valgymo režimas padeda palaikyti energiją visą dieną, pagreitina medžiagų apykaitą. Idealus variantas – trys rimtesni, daugiau kalorijų turintys valgymai per dieną bei du mažesni užkandžiai tarp jų. Žmonės, kurie iki vakaro sąmoningai ar iš įpročio badauja, o grįžę namo prisikerta už visą dieną, neretai susiduria su antsvorio problema. Per didelis kiekis suvartoto maisto tampa nebe mums reikalinga energija, o papildomais centimetrais ant šlaunų, be to, persivalgant ištempiamas skrandis, tad vėliau savaime norime didesnių, negu reikėtų, maisto porcijų. Kad išvengtumėte persivalgymo, iš pradžių į lėkštę įsidėkite nedidelį kiekį maisto ir jį suvalgę palaukite 10–20 min., o tik tuomet spręskite, ar reikia pakartoti, kadangi per tiek laiko ateina sotumo suvokimas.
Sportas
Jei dar tik neseniai griebėte jautį už ragų ir puolėte aktyviai sportuoti bei laikytis dietos, nesistebėkite, kad svarstyklių rodyklė nejuda išsvajotųjų skaičiukų link ar svoris net padidėjo vienu kitu kilogramu. Taip yra dėl to, kad didėjanti raumenų masė sveria daugiau negu riebalai, kurių ir bandoma atsikratyti. Jei jūsų tikslas – gražus, stangrus ir raumeningas kūnas, skaičiams svarstyklėse apskritai nereikėtų skirti daug dėmesio. Verčiau rezultatus sekite matuodami kūno apimtis ir lygindami juos su pradiniais centimetrais.
Naujausi komentarai