Europos maisto saugos tarnybos (EMST) mokslininkai patvirtino teiginius apie maistinių medžiagų jodo ir geležies naudą vaikų vystymuisi.
EMST dietinių produktų, mitybos ir alergijos komitetas nustatė, kad geležis gali padėti vaiko mąstymo ir pasaulio pažinimo raidai, o jodas gali padėti vaikų augimui. Tokias išvadas komitetas padarė, išnagrinėjęs mokslinių tyrimų medžiagą, kurią jam pateikė Prancūzijos pieno perdirbėjų asociacija ATLA.
Komitetas patvirtino tokį sveikatinimo teiginį, tinkantį asmenims nuo 3 iki 18 metų amžiaus: „Geležis padeda normaliam vaiko kognityviniam vystymuisi“.
Geležies trūkumas siejamas su prastesniu vaikų dėmesiu, lėtesniu suvokimo greičiu, blogesne atminti ir kalbos sklandumu.
EMST komiteto vertinimu, kai kurių Europos Sąjungos šalių gyventojams gali būti būdingas geležies nepakankamumas. Europos Sąjungoje rekomenduojama geležies paros norma yra 14 miligramų.
Komitetas teigia, kad ir jodo nepakankamumas irgi plačiai paplitęs ir kad jodo nepakankamumas tarp vaikų ir paauglių gali būti būdingas daugeliui Europos valstybių.
EMST patvirtintas teiginys yra toks: „Jodas padeda vaikams normaliai augti“.
Jodas siejamas su tinkamu skydliaukės funkcionavimu, o tai savo ruožtu susiję su įvairiomis organizmo fiziologinėmis funkcijomis.
Kad atitinkamiems produktams galėtų būti priskiriami patvirtintieji teiginiai, jie privalo turėti nemažiau kaip 15 procentų rekomenduojamos jodo paros normos. Ji tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europos Sąjungoje yra 150 mikrogramų jodo per dieną.
Tačiau Europos Sąjungoje patvirtinti didžiausi leidžiami jodo suvartojimo kiekiai yra didesni: 600 mikrogramų per dieną suaugusiesiems ir nėščiosioms arba maitinančioms motinoms, 200 mikrogramų vaikams nuo 1 iki 3 metų amžiaus, 250 mikrogramų - nuo 4 iki 6 metų amžiaus, 300 mikrogramų - nuo 7 iki 10 metų amžiaus, 450 mikrogramų - nuo 11 iki 14 metų amžiaus, 500 mikrogramų - nuo 15 iki 17 metų amžiaus.
Geležiai didžiausi leidžiami suvartoti kiekiai nenustatyti.
Naujausi komentarai