Svarbu atpažinti sekso priešus, o po to paskelbti jiems karą. Tiesa, kad noras mylėtis silpnesnis vyresnio amžiaus žmonėms nei aistrų ir hormonų kamuojamiems paaugliams, tačiau kaltinti amžiaus nederėtų – kartais svarbu pakeisti požiūrį į save, partnerį ar lytinį gyvenimą. Portalas webmd.com įvardija 12 intymaus gyvenimo priešų.
1. Stresas. Nerimas dėl darbo, pinigų ar šeimos narių būdingas kiekvienam. Tačiau tokie veiksniai gali sumažinti lytinį potraukį, todėl bent guldamas į lovą užmirškite visas problemas. Išmokite naudingų streso valdymo būdų, kalbėkitės su partneriu ar kreipkitės į mediką.
2. Santykių problemos. Neišspręstos problemos su partneriu – didžiausias noro mylėtis žudikas. Tyla – ne pats geriausias sprendimas, nes juk emocinis artumas – raktas į pasitenkinimą. Bendravimo trūkumas, nepasitikėjimas – pagrindinės priežastys, kodėl atsigulus į lovą partneriai vienas kitam atsuka nugaras.
3. Alkoholis. Išgėrę vieną ar dvi taures alkoholinio gėrimo nebūtinai pasijusite linksmesnis. Tačiau seksologai garantuoja, kad mylėtis norėsite tikrai mažiau.
4. Miego trūkumas. Keliatės anksti, o miegoti einate vėlai? Tačiau toks sutrikęs miego ciklas nėra mylėjimosi maratono pasekmė? Išsimiegokite, pailsėkite, nes nuovargis kenkia norui mylėtis.
5. Vaikas. Tėvystė noro mylėtis neslopina. Tačiau partneriams sunku rasti laiko intymiems santykiams, kai kūdikis nuolat reikalauja dėmesio. Retkarčiais palikite vaiką prižiūrėti artimiesiems, kad galėtumėte skirti laiko partneriui. Arba mylėkitės tada, kai vaikas miega.
6.Vaistai. Norą mylėtis slopina antidepresantai, kraujo spaudimą reguliuojantys medikamentai, antihistamininiai vaistai, geriamieji kontraceptikai, vaistai nuo ŽIV.
7. Bjaurėjimasis kūnu. Nelengva jaustis seksualiu, kai nekenti savo kūno. Prisiminkite, kad partneris jus myli tokį, koks esate, todėl meskite iš galvos mintis : „aš per storas“, „aš bjaurus“, „gal išjunkim šviesą?“.
8. Antsvoris. Kodėl pernelyg didelis kūno svoris mažina lytinį smalsumą nėra aišku. Tačiau medikai tai sieja su nepilnavertiškumo jausmu, nepasitenkinimu tarpusavio santykiais ar kitomis psichologinėmis problemomis.
9. Erekcijos sutrikimai. Ne tik erekcijos sutrikimai, bet ir nerimas dėl šių negalavimų išgręš paskutinius noro užsiimti lytiniais santykiais lašelius.
10. Mažas testosterono lygis. Testosteronas padidina lytinį potraukį. Kuo vyresnis vyras – tuo mažesnis testosterono lygis jo organizme.
11. Menopauzė. Daugiau nei pusei moterų menopauzės metu sumažėja noras mylėtis, netgi jeigu jos mano, kad reguliariai mylėtis yra būtina. Menopauzės simptomai, tokie kaip makšties sausumas ar skausmas lytinio akto metu, gali turėti įtakos mažesniam norui mylėtis. Tačiau vyresnės moterys neturėtų pamiršti, kad nereikia bjaurėtis savo kūnu ir įgauti daugiau pasitikėjimo savo išvaizda ir kitais būdais stiprinti santykius su partneriu.
12. Intymumo trūkumas. Seksas be intymumo – tuščia vieta. Daugiau bendraukite, prisiglauskite vienas prie kito ir sužinokite, ką reiškia artumas be sekso.
Naujausi komentarai