Kiekvieną dieną žmogaus organizmo imuninę sistemą veikia neigiami aplinkos veiksniai: bakterijos, virusai, užterštas oras, alergenai ir įvairios kilmės antigenai. Todėl belieka pasikliauti savo organizmu ir stengtis kuo labiau jį apsaugoti nuo visokių blogybių: virusų, bakterijų ir vengti ilgalaikio streso.
„Reikia tikėti, jog sveikas organizmas nugalės visus ligų sukėlėjus ir tik optimizmas padės sustiprinti žmogaus imuninę sistemą. Nereikia pamiršti ir padėti organizmui. Sveikai maitinkitės, sportuokite ir skiepykitės, - sako Lietuvos imunologų draugijos vicepirmininkas dr. Mykolas Mauricas. - Mums patinka ar nepatinka, tačiau atsiras vis naujų alergenų, kurie dirgins imuninę organizmo sistemą. Juk ir žmonių bendravimas - ligų, virusų ir bakterijų pasidalijimo procesas.“
Viena iš sėkmingiausių žmonijos istorijoje įdiegtų profilaktinių priemonių kovojant su įvairiomis infekcinėmis ligomis yra skiepijimas. Šiuo metu skiepijant gyventojus pasaulyje visiškai išnaikinti raupai, beveik likviduotas poliomielitas, pažengusi tymų likvidavimo programa, sukurti skiepai, padedantys išvengti kepenų ir gimdos kaklelio vėžinių susirgimų, labai sumažėjo sergamumas daugeliu kitų užkrečiamų ligų, kurios dar visai neseniai kėlė grėsmę žmonių sveikatai ir net gyvybei.
M.Mauricas primena, jog žmonės neturėtų vengti skiepinis, ypač nuo klasikinių ligų - ir net gripo. Imunologų draugijos vicepirmininkas sako, jog reguliarus skiepijimasis sutvirtina specifinį imunitetą, susilpnindamas patogenų vystymosi grandinę.
Imunologų akiratyje yra ne tik vakcinacijos ar kamieninių ląstelių išgavimo problemos. Jie gvildena ir šiuolaikiniame pasaulyje vis problemiškesnius autoimuninių ir alerginių ligų klausimus bei organų transplantacijos galimybes.
„ Naujos maisto, vaistų gamybos technologijos, kurios pagrįstos genų inžinerija, gali išbalansuoti žmonių imunitetą. Šie atradimai gali būti ir naudingi, tačiau ir žalingi“, - M.Mauricas pasigenda profesionalių imunologų ir suinteresuotų visuomenės grupių bendradarbiavimo, sprendžiant su imunitetu susijusias tyrimų ar gydymo problemas.
Naujausi komentarai