Artėjant vasaros sezonui gydytojai tėvus ragina atkreipti dėmesį į vaikų, ypač paauglių, apgamus. Anksti patikrinus apgamus - užkirsite kelią melanomai.
Anot gydytojų, būtent paauglystėje laiku pastebėjus piktybėjančius apgamus dar galima sustabdyti neišgydomą odos vėžį - melanomą. Vilniaus universiteto Vaikų ligoninė pirmoji iš valstybinių gydymo įstaigų vaikų apgamus pradėjo tirti tiksliausia Lietuvoje medicinine įranga, praneša LTV „Šiandien“.
Į dermatologo kabinetą atvesti vaikus ir patikrinti jų apgamus, anot gydytojų, Lietuvoje dar tik besiformuojanti tradicija.
Gydytojai perspėja, kad vaikų, o ypač paauglių, apgamus reikėtų itin prižiūrėti, kad laiku būtų užkirstas kelias nepagydomam odos vėžiui - melanomai - vystytis.
Vaikų ir paauglių apgamus, anot gydytojų, būtina stebėti, ypač dabar, kai populiarėja soliariumai, žmonės daugiau keliauja ir kaitinasi mūsų odai neįprastai aktyvioje saulėje.
„Melanoma yra tas vėžinis susirgimas, kuris kol kas yra neišgydomas, ir mes turėtume išspręsti problemą anksčiau nei ji iškilo. Diagnozavę displastinį apgamą, o tai yra priešvėžinis apgamas, mes turime jį pašalinti ir tada nekils grėsmė, kad išsivystys melanoma“, - sako Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės chirurgas Gintas Pošiūnas..
„Melanomos išsivystymas vaikų amžiuje yra retas dalykas iki paauglystės. Kai jau pas paauglius pasikeičia hormonai, tada melanomos galimybė yra žymiai didesnė“, - teigia vaikų chirurgas Arūnas Stromila.
Vilniaus universiteto Vaikų ligoninė pirmoji iš valstybinių gydymo įstaigų vaikų apgamus pradėjo tirti nauja ir ypač tikslia įranga. Apgamas nuskenuojamas, ir duomenys iš karto apdorojami kompiuterine sistema.
„Mes jau galime nustatyti 95 proc. tikslumu ir žinoti, ar jau reikia pacientą gydyti, ar apgamas kinta, ar ne. Kadangi programa turi duomenų bazę, mes galime kaupti duomenis metų metus ir palyginti kitą kartą atvykus“, - pasakoja G. Pošiūnas.
Anot gydytojų, dažniausiai supiktybėja įgimti apgamai - kad iš jų gali išsivystyti odos vėžys tikimybė didesnė nei 30 procentų
Naujausi komentarai