Pereiti į pagrindinį turinį

Vaikiškas šampanas mažuosius pratina prie alkoholio?

2010-10-05 15:55
Vaikiškas šampanas mažuosius pratina prie alkoholio?
Vaikiškas šampanas mažuosius pratina prie alkoholio?

Lietuvos mokinių parlamentas siūlo iš apyvartos šalinti vaikišką šampaną ir kitus alkoholį imituojančius gėrimus, nes jie esą ugdo įprotį ir skatina vartoti alkoholį.

Pasak su įvairiomis priklausomybėmis susijusius klausimus sprendžiančios nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicijos "Galiu gyventi" pranešimo, minėtas siūlymas pateiktas per Seime vykusį susitikimą su valdžios atstovais dėl jaunimo psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos ir kontrolės problemų sprendimo.

"Šiandien įprasta ir net populiaru tarp tėvų pirkti vaikišką šampaną rengiant vaiko gimtadienio ar kitas šventes. Mūsų nuomone, tai yra žalingas įprotis, nes padeda formuoti nuostatą, kad svaigalai yra neatsiejama laisvalaikio ir pasilinksminimo dalis", - pranešime cituojama Lietuvos mokinių parlamento atstovė Agnė Ivanauskaitė.

Moksleivių parlamento narių nuomone, tokie gėrimai yra susiję su platesne visuomenės problema - suaugusiųjų tolerancija jaunimo alkoholio vartojimui, kai tėvai duoda ragauti alkoholinių gėrimų per šventes ar suaugusieji atlaidžiai žiūri į alkoholio pardavimą nepilnamečiams.

Siekiant mažinti alkoholio prieinamumą ir jo vartojimo paplitimą tarp jaunimo, Moksleivių parlamento atstovai taip pat siūlo alkoholį pardavinėti tik specializuotose parduotuvėse, uždrausti alkoholio reklamas, atributiką bei jo pardavimą 200 metrų spinduliu aplink mokyklas.

Mokinių nuomone, taip pat labai trūksta socialinių, psichologinių ir sveikatos paslaugų į priklausomybes įklimpusiems nepilnamečiams, veiksmingų priemonių jiems padėti grįžti į mokyklos bendruomenę, visuomenę.

2008 metais atlikta Eurobarometro apklausa atskleidė, jog 86 proc. respondentų Lietuvoje manė, kad alkoholio prieinamumas yra labai didelis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų