Pereiti į pagrindinį turinį

Vyro knarkimas – moters rūpestis

2010-02-22 19:55
Vyro knarkimas – moters rūpestis
Vyro knarkimas – moters rūpestis / DMN archyvo nuotr.

Statistika ir Lietuvos medikų patirtis rodo, kad miego sutrikimai vienodai kamuoja tiek vyrus, tiek moteris, tačiau yra problemų, su kuriomis miegodami dažniau susiduria stipriosios lyties atstovai, nors jų sukeliamą diskomfortą tenka kentėti į jų antrosioms pusėms.

Kai sustoja kvėpavimas

Miego apnėja – tai kvėpavimo sustojimas miego metu. Peržengus 50-55 metų amžių šis sutrikimas net iki 8 kartų dažniau pastebimas tarp vyrų ir yra sąlygojamas patiriamų traumų, nosies pertvaros pažeidimų. Kita svarbi apnėjos priežastis – viršsvoris, dėl kurio sustorėja vyrų kaklai. Šie anatominiai pakitimai susiaurina kvėpavimo takus, kurie visiškai uždengiami miego metu atpalaidavus raumenims. Kita miego apnėjos priežastis – sutrikęs miego reguliacijos centrų darbas, kai kvėpavimo sistemos raumenys negauna impulso įkvėpti.

„Kvėpavimas tokiais atvejais sustoja 30 sekundžių, kartais – iki minutės. Negalėdamas įkvėpti žmogus visomis pastangomis stengiasi tai padaryti. Sukyla kraujospūdis ir jis būtinai nubunda. Staigus nubudimas suaktyvina visus organizmo procesus, taip pat ir širdies darbą. Todėl dažnai apnėjos priepuolio metu žmogus nubunda su širdies skausmu“, – sako neurologė-neurofiziologė profesorė Vanda Liesienė.

Svoris – viena pagrindinių knarkimo priežasčių

Susiaurėjęs kvėpavimo takų praeinamumas sukelia ir kitą itin dažną miego problemą – knarkimą. Pasak „Neuromedos“ klinikoje dirbančios V. Liesienės, vyrus dėl karkimo pas specialistus atveda moterys.

„Naktimis knarkiantis žmogus blogai miega, jaučiasi mieguistas dienos metu, tačiau į gydytojus nesikreipia. Didesnį diskomfortą tuo metu jaučia jų partnerės, kurios dėl triukšmo negali pailsėti. Tik tuomet, kai dėl nuolatinio nekokybiško miego ima skaudėti galvą, sutrinka lytinė funkcija, vyrai pasiduoda moters įtakai ir pradeda kartu ieškoti sprendimų“, – pasakoja profesorė.

Šiuo metu knarkimas bei miego apnėja gali būti gydomi aparatais, kurie padeda žmonėms lengviau kvėpuoti. Po kelių mėnesių gydymo, susitvarko kvėpavimas miego metu, nubudęs ryte vyras jaučiasi pailsėjęs, geros nuotaikos. O tai suteikia motyvacijos spręsti kitas problemas, mesti svorį, kuris ir yra viena pagrindinių knarkimo ir miego apnėjos priežasčių.

Drabužiai geram miegui

Moterys dažniausiai rūpinasi ne tik geru savo mylimojo miegu, bet ir jo rūbais. Ne išimtis – miego drabužiai. Jiems stiprioji lytis skiria ypatingai mažą dėmesį, tačiau specialistai neabejoja, kad apranga miego metu yra labai svarbi siekiant gerai pailsėti. Miego drabužiai turi būti patogūs, nevaržyti judesių.

Šiomis savybėmis pasižymi bendrovės „Omniteksas“ gaminami „Bambuk“ prekės ženklo apatiniai drabužiai vyrams. Jiems naudojamas bambuko pluoštas yra plonas, tačiau patvarus ir tvirtas. Jo tekstūra kaip šilko. Švelnus audinys leidžia lengvai apsiversti nesutrikdant miego. Iš ekologiško bambuko pluošto pagaminti „Bambuk“ apatiniai drabužiai neerzina odos, gerai praleidžia prakaitą ir orą, greitai džiūsta. 

Miego higiena

Miego drabužiai – tik viena iš taip vadinamos miego higienos sudedamųjų dalių. Kitos – šviesa, temperatūra, maistas. Kambaryje, kuriame miegama, turi būti tamsu, ramu. Jis turi būti išvėdintas. Gydytoja V. Liesienė paneigia ypač populiarią nuomonę, kad prieš miegą būtina bent tris valandas nevalgyti. Pasak V. Lesienės, šis sprendimas labai individualus. „Tai priklauso ir nuo žmogaus medžiagų apykaitos, ir nuo vartojamo maisto. Eiti miegoti tuščiu skrandžiu, kai jaučiamas alkis, taip pat blogai, kaip ir prisivalgius. Abiem atvejais smegenys jaučia stresą“, – sako medikė.

Remiantis naujausiais tarptautinės medicinos bendruomenės nurodymais, prieš miegą patariama suvartoti arbatinį šaukštelį medaus, kuris užtikrina pakankamą gliukozės kiekį smegenyse ir leidžia ramiai užmigti bei pailsėti.

Šaukštelis medaus prieš miegą – vienas iš gero miego receptų. Pasidalinkite savuoju www.omniteksas.lt ir laimėkite „Bambuk“ prizus!

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų