Senyviems žmonėms dažnai geriant žaliąją arbatą, jiems rečiau atsiranda depresijos simptomų, teigia Japonijos mokslininkai.
Tyrimas apėmė 1058 japonus, kuriems buvo per 70 metų ir kurie turėjo švelnius ir ryškius (34 procentai tiriamųjų) ir ryškius (20 proc. tiriamųjų) depresijos simptomus. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „American Journal of Clinical Nutrition“, praneša nutraingredients.com.
Mokslininkai pažymi, kad iki šiol atlikta nedaug tyrimų žaliosios arbatos ir psichinės sveikatos ryšiui nustatyti, ir tik keli jų vertino žaliosios arbatos vartojimo ir depresijos simptomų ryšį.
Pasak naujojo tyrimo vadovo Atsushi Hozawa, depresija tarp senyvo amžiaus žmonių yra plačiai paplitusi ir gali padidinti sergamumą apskritai, apsunkinti kitų ligų gydymą ir padidinti mirštamumą.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad po dvidešimties metų nuo depresijos kentės daugiau žmonių nei nuo bet kurios kito sveikatos sutrikimo. PSO laiko depresiją pagrindine žmonių nedarbingumo priežastimi pasaulyje ir mano, kad tokioje padėtyje yra atsidūrę maždaug 120 milijonų žmonių.
Japonų tyrimas parodė, kad daugiau nei keturis žaliosios arbatos puodelius per dieną išgerdavę asmenys depresijos simptomų turėjo 44 procentais mažiau nei tie, kas išgerdavo mažiau nei vieną puoduką. Tokie duomenys gauti atsižvelgus į tokius faktorius kaip amžius, lytis, persirgtos ligos, mityba, alkoholio ir tabako vartojimas ir pan.
Mokslininkai pripažįsta, kad jų tyrimo imtis buvo palyginti nedidelė ir kad reikėtų atlikti didesnį ir sudėtingesnį tyrimą žaliosios arbatos vartojimo ir depresijos simptomų ryšiui nustatyti.
Ankstesnysis tyrimas, kuriam taip pat vadovavo Atsushi Hozawa, nustatė, kad išgeriant penkis žaliosios arbatos puodukus per dieną, psichologinė įtampa gali sumažėti penktadaliu. Tame tyrime dalyvavo per 42 tūkstančius japonų, o psichologinis stresas nustatytas 6,6 procentams tiriamųjų.
Maisto papildų gamintojai atsižvelgia į žaliosios arbatos kaip antioksidanto naudą žmogaus organizmui. Žaliosios arbatos lapuose esama amino rūgšties L-teanino, kuri atpalaiduojančiai veikia smegenis.
Suvartojus 50 miligramų L-teanino (o tai atitinka dviems-trims puodeliams arbatos), paskatinama gama amino sviesto rūgšties gamyba organizme, o tai atpalaiduojančiai veikia smegenis.
Neseniai kita japonų mokslininkų grupė paskelbė nustačiusi, kad žalioji arbata gali sumažinti riziką susirgti tam tikromis kraujo vėžio formomis, tačiau tam reikia maždaug penkių puodelių per dieną.
Naujausi komentarai