Pagal Kinijos kalendorių šie Tigro metai, tačiau kompanijos „McAfee“ pranešime teigiama, jog tai bus „Adobe“ kenkėjiškų programų metai. Tradiciškai populiariausias taikinys yra kompanija „Microsoft“.
Ši kompanija užima dominuojančią poziciją operacinių sistemų, biuro efektyvumo ir interneto naršyklių rinkose. Taigi, logiška, jog kenkėjiškų programų kūrėjai nori turėti gausiausią baseiną. Tačiau „Mac OS X“ įžengia į operacinių sistemų rinką, o „Firefox“ ir „Chrome“ traukiasi iš naršyklių rinkos, rašo itzinios.lt.
Kompanijos „Adobe“ programas „Flash“ ir „Acrobat Reader“ galima rasti beveik visose operacinių sistemų platformose ir interneto naršyklėse. Taigi, tai yra puikus taikinys.
Kompanija „McAfee“ tvirtina, jog kibernetiniai nusikaltėliai ilgą laiką taikėsi į „Microsoft“ produktus dėl jų populiarumo. „2010 metais tai bus jau „Adobe“ programinė įranga, ypač „Acrobat Reader“ bei „Flash“. Kompanija „Adobe“ savo programinei įrangai pridėjo tiek daug funkcijų, kad dabar priversti kęsti tokį patį likimą kaip ir „Microsoft“ naršyklė „Internet Explorer“, - tvirtino „McAfee“ technologijų pareigūnas Georgas Kurtas.
Kompanijos „McAfee“ Rizikos valdymo ir suderinamumo padalinio veiklos ir strategijų viceprezidentas Stuartas McClure teigė, jog kompanijos „Adobe“ ir „Apple“ tampa taikiniais dėl jų paplitimo. „Mes jau kurį laiką sakėme, kad „Microsoft“ teks nusiimti karūną ir jie visą laiką nebus pagrindiniu taikiniu. Ši diena jau atėjo“, - sakė jis.
„Microsoft“ kritikai dažnai teigia, jog „Windows“ operacinė sistema ir „Microsoft“ programos, įskaitant „Microsoft Office“ paketą bei „Internet Explorer“ interneto naršyklę, yra ne tokie saugūs. Šis tvirtinimas gali paskatinti vartotojus pasirinkti alternatyvias operacines sistemas ir interneto naršykles ir tokiu būdu tikėtis didesnio saugumo. Tačiau tai gali trukti neilgai, nes kenkėjiškų programų kūrėjai gali išplėsti savo atakas.
2009 metais kompanija „Adobe“ jau išgyveno atakų padaugėjimą. Visai neseniai „Adobe Reader“ susidūrė su nulinės diena, kurios metu kompiuterių piratai galėjo įdiegti kenkėjiškos programinės įrangos elementus ar gauti slaptą informaciją iš pažeistų sistemų. Liepos mėnesį kompiuterių piratai nusitaikė į „Adobe Flash“ trūkumus, o spalio mėnesį kompiuterių piratai siuntinėjo kenkėjiškus PDF failus.
Žinoma, kompanija „Adobe“ nebus vienintelis taikinys. Kompiuterių piratai ir toliau naudos sutrumpintus URL adresus, kad pritrauktų vartotojus į kenkėjiškas internetines svetaines. Su atakomis susidurs ir internetinės paslaugos, įskaitant socialinių tinklų svetaines, tokias kaip „Facebook“ ir „Twitter“.
Naujausi komentarai