Ar jau pasirūpinote katės ir šuns dantų šepetėliu? Pereiti į pagrindinį turinį

Ar jau pasirūpinote katės ir šuns dantų šepetėliu?

2025-07-20 15:00 klaipeda.diena.lt inf.

Esame įpratę prie savo rutinos – ryte ir vakare valome dantis. Tačiau sąžiningai savęs paklauskime: kaip sekasi prižiūrėti namuose gyvenančios katės ar šuns dantis? Veterinarijos gydytojai primena: dantų priežiūra naminiams augintiniams, šunims ir katėms, yra ypač svarbi.

Priežiūra: smulkių veislių šunims ir katėms dantis valyti reikėtų kasdien po paskutinio ėdimo. Atsakomybė: veterinarijos gydytoja B. Savanevskytė įspėja: jei ilgą laiką neskirsite dėmesio savo augintinio dantims, prireiks gydytojo odontologo pagalbos.

Išrinkite dantų pastą

Daugiau kaip 80 proc. šių gyvūnų, vyresnių nei trejų metų amžiaus, turi dantų ir dantenų problemų, serga periodonto liga. Dėl šios ligos atsiranda ne tik nemalonus burnos ertmės kvapas, augintinis jaučia skausmą ėsdamas, bet ir burnoje besidauginančios bakterijos, patekusios į kraujotaką, gali sukelti kepenų, inkstų, širdies funkcijų sutrikimų. Dėl to gyvūnų burnos priežiūros ignoruoti negalima.

Veterinarijos gydytoja Brigita Savanevskytė sako, kad dantų priežiūros priemonių yra įvairių, tereikia pasirinkti labiausiai priimtiną šeimininkui ir, žinoma, augintiniui.

„Efektyviausia dantų apnašas valyti specialiu dantų šepetėliu ir gyvūnams tinkančia, paskaninta dantų pasta, kurios nereikia išskalauti ar išspjauti ir galima nuryti. Smulkių veislių šunims ir katėms dantis valyti reikėtų kasdien po paskutinio ėdimo. Didelių veislių šunims dantis galima valyti rečiau, kas 2–3 dienas“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Smulkių gyvūnų L. Kriaučeliūno klinikos gydytoja B. Savanevskytė.

Atsakomybė: veterinarijos gydytoja B. Savanevskytė įspėja: jei ilgą laiką neskirsite dėmesio savo augintinio dantims, prireiks gydytojo odontologo pagalbos.

Gali padėti ir skanėstai

Gydytoja taip pat pažymi, kad veterinarijos vaistinėje galima įsigyti ir kitų preparatų, skirtų dantų apnašų kiekiui sumažinti. Tai specialūs žaislai nelygiu paviršiumi, džiovinti, kietos, grublėtos struktūros skanėstai, kuriuos grauždamas augintinis pats nusivalo dalį dantų apnašų.

Tinka ir dantų priežiūros gelis, tirpdantis ant dantų susikaupusias apnašas. Šį gelį reikia užtepti ant augintinio dantų ir, pagal gamintojo nurodymus, tam tikrą laiką neleisti gyvūnui ėsti ir gerti.

Dantims prižiūrėti tinka milteliai į pašarą ar skystis į vandenį ir specialūs veterinariniai pašarai. „Šie pašarai nuo įprastinių skiriasi granulių dydžiu ir savo sudėtyje turi specialių skaidulų, kurios gyvūnui kramtant nugramdo dantų paviršių“, – paaiškina B. Savanevskytė.

Kada prireiks gydytojo?

Visgi, jei ilgą laiką neskyrėte dėmesio savo augintinio dantims, pastebite daug dantų akmenų, prastą kvapą, kraują seilėse augintiniui ėdant, teks atvykti į veterinarijos kliniką pas gydytoją odontologą.

Pasak gydytojos, veterinaras, atlikęs jūsų augintinio burnos ertmės apžiūrą, ne tik įvertins dantų ir dantenų būklę, bet ir atliks burnos higienos procedūrą, kurios metu bus tinkamai nuvalytas visas dantų paviršius, išrauti skausmą ir diskomfortą keliantys pažeisti dantys.

„Išsami burnos ertmės apžiūra vyresniems nei dvejų metų, smulkių veislių šunims turėtų būti atliekama du kartus per metus, vidutinio dydžio šunims ir katėms – kartą metuose, o didelių veislių šunims – bent kartą per dvejus metus. Prireikus rekomenduojama atlikti ir burnos higienos procedūrą“, – nepamiršti kačių ir šunų burnos higienos ragina L. Kriaučeliūno klinikos gydytoja B. Savanevskytė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų