Japonijoje veterinarai atliko kojos sąnario operaciją retų baltųjų tigrų jaunikliui, pašalindami įgimtą ydą.
Per operaciją, kuri tokiam tigrui buvo atlikta pirmąkart, chirurgai atitaisė iš prigimties išnirusią kelio girnelę dešinėje užpakalinėje kojoje.
Devynių mėnesių patinas, vardu Sky (Dangus), antradienį buvo operuojamas 5,5 valandos Nihono universiteto veterinarijos ligoninėje Fudžisavos mieste į pietus nuo Tokijo, sakoma šios įstaigos tinklalapyje.
Gyvūnui per visą operaciją buvo sukelta bendroji nejautra.
Tigras, dabar sveriantis 56 kilogramus, pasaulį išvydo šių metų kovą Tobu zoologijos sode šiauriniame Tokijo priemiestyje.
Veterinarijos chirurgų grupė operaciją pradėjo atverdama kelio sąnarį ir pakeldama išnirusią girnelę.
„Operacija buvo labai sudėtinga, tačiau sugebėjome ją atlikti be jokių sutrikimų“, – sakė kačių ir šunų kelio sąnario chirurgijos ekspertas Kazuya Edamura (Kadzuja Edamura), vadovavęs tai operacijai.
„Kaulai ir raumenys buvo deformuoti labiau nei tikėjomės. Jie buvo storesni ir tvirtesni, todėl buvome priversti pakeisti planuotą operacijos metodą“, – pridūrė jis.
Tačiau chirurgas pažymėjo, kad jauniklis, kurio amžius atitinka 4–5 metų vaiko, turėtų visiškai pasveikti.
Baltieji tigrai yra reta Bengalijos tigrų atmaina. Tie žvėrys iš prigimties neturi pigmento, nudažančio kailį oranžine spalva.
Privataus Nihono universiteto Bioišteklių mokslų koledžo tinklalapyje nurodoma, kad nelaisvėje auginama iš viso apie 300 baltųjų tigrų, iš jų apie 30 – Japonijoje.
Naujausi komentarai