Naujausi turimi duomenys rodo, kad pasaulio žinduolių, paukščių, žuvų, roplių ir varliagyvių populiacija per 44 metus sumažėjo apie 60 proc.
Remiantis WWF ir Londono zoologijos draugijos duomenimis, gyvūnų populiacijų mažėjimas ypač paplitęs tropikuose. Pietų ir Centrinėje Amerikoje fiksuojamas dramatiškas sumažėjimas.
„Padėtis tikrai bloga ir toliau blogėja. Vienintelės geros naujienos yra tos, kad mes tiksliai žinome, kas vyksta“, - sakė „WWF International“ generalinis direktorius Marcas Lambertinis.
Pagrindinėmis pasaulio laukinių stuburinių gyvūnų nykimo priežastimis įvardijamos: žmonių veikla, įskaitant gyvūnų buveinių naikinimą, besaikis žvejojimas, besaikis medžiojimas.
„Galime būti paskutinė karta, galinti imtis veiksmų, siekiant sustabdyti šią tendenciją. Negali būti sveikos, laimingos ir klestinčios ateities planetos žmonėms, kai klimatas destabilizuotas, vandenynai ir upės išeikvoti, nualinta žemė ir tušti miškai, visi netekę biologinės įvairovės (...)“, - ataskaitoje rašė M. Lambertinis.
Ataskaitoje priduriama, kad taip pat stipriai nukentėjo gėlame vandenyje besiveisiančios rūšys.
Naujausi komentarai