Kaip Eltai sakė parko direktorė Audronė Žičkutė, į delną lengvai telpančią miegapelę nufotografavo parko bičiulis, miegapelių tyrinėtojas dr. Rimvydas Juškaitis.
„Galiu pasakyti tik tiek, kad Neries regioniniame parke šis gyvūnėlis rastas pirmą kartą šiemet”, - sakė A. Žičkutė, pridurdama, kad dr. R. Juškaitis apie šiuos gyvūnėlius gali papasakoti labai daug.
Pasak dr. R. Juškaičio, miegapelė jau pasiruošusi žiemos įmygiui: ji sveria 35 g, iš kurių apie pusę sudaro riebalų atsargos.
„Padėjau atgal į lizdą inkile, kurį ji tikriausiai šią savaitę jau paliks ir pereis į žiemojimo lizdą, suneštą kažkur įdubime ant žemės paviršiaus po nukritusių lapų ar samanų sluoksniu”, – feisbuke dalijosi mokslininkas.
Pasak dr. R. Juškaičio, Lietuvoje lazdyninės miegapelės tikrai inkiluose nežiemoja, nes sušaltų. Piečiau, kur žiemos švelnesnės, yra užregistruota pavienių atvejų, kai lazdyninės miegapelės buvo rastos žiemą miegančios inkiluose.
Kaip Eltai sakė mokslininkas, miegapelės mėgsta įsikurti paukščių inkiluose. „Miegapelę, kurios nuotrauka pasidalijo Neries regioninis parkas, taip pat radau inkile. Jeigu miškas – tinkamas, mišrus, su lapuočiais, lazdynais, jame iškėlus inkilų, tikėtina, kad miegapelė apsigyvens ir dieną bus galima rasti“, – pridūrė dr. R. Juškaitis.
Mokslininkas vykdo miegapelių tyrimus. Šakių rajone jis yra iškėlęs apie 300 inkilų, kuriuose apsigyvena miegapelės. Naktį jos budrios, o dieną miega savo lizduose.
„Ta miegapelė, kuri nuotraukoje, jau šią savaitę paliks inkilą ir pereis į žiemojimo lizdą. O jaunikliai, kurie dar neturi sukaupę pakankamai riebalų, kurį laiką bus aktyvūs. Žiemos miego jie eis spalio viduryje ir miegos iki balandžio vidurio“, – sakė mokslininkas.
Naujausi komentarai