Pereiti į pagrindinį turinį

Šikšnosparnis neša laimę

2014-08-01 11:58
 Patarimas: namuose aptikus daugeliui bauginančiai atrodantį žinduolį, nereikėtų baimintis ar mojuoti rankomis.
Patarimas: namuose aptikus daugeliui bauginančiai atrodantį žinduolį, nereikėtų baimintis ar mojuoti rankomis. / "Shutterstock" nuotr.

Vasaros pabaigoje ir rudenį, migruodami ar ieškodami patogiausių vietų peržiemoti, šikšnosparniai neretai įskrenda į kambarius, balkonus, bendrus pastatų koridorius. Unikalų – vienintelį pasaulyje skraidantį žinduolį daugiabučio namo balkone aptiko ir klaipėdiečių šeima.

„Vakare šikšnosparnio dar nebuvo. Grįžusi iš darbo ant grindų balkone pastebėjau nusikamavusį gyvūną. Nedrįsau liesti gulinčio padarėlio. Vėliau paaiškėjo, kad, deja, padėti jam jau negalėjome. Matyt, šikšnosparnis nusikamavo dėl balkone tvyrojusio karščio“, – svarstė klaipėdietė Kristina.

Dažniausiai į patalpas įskrenda dar tik pradedantys skraidyti jaunikliai, kurie tyrinėja savo gyvenamąją aplinką.

Kaip teigė Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos specialistai, namuose aptikus daugeliui bauginančiai atrodantį žinduolį, nereikėtų baimintis ar mojuoti rankomis. Anot jų, unikaliomis biologinėmis savybėmis pasižymintys gyvūnai patekę į uždarą ir jiems svetimą patalpą neretai išsigąsta dar labiau nei žmogus.

Geriausias būdas padėti šikšnosparniui – palikti jį ramybėje. Dažniausiai skraiduoliai kelią į laisvę susiranda patys, o bandymai baidyti gyvūnėlį paskatins jį dar labiau blaškytis po kambarį. Nepatariama gyvūno liesti plikomis rankomis.

Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos nariai tikina, kad nors šie gyviai yra vienas iš gausiausių žinduolių būrių, jų gausa Europoje ir visame pasaulyje mažėja. Šiuo metu iš 14 Lietuvoje aptinkamų šikšnosparnių rūšių į Lietuvos raudonąją knygą įrašyta 11, tačiau aplinkosaugos teisės aktais yra numatyta visų Lietuvoje gyvenančių šikšnosparnių apsauga.

Daugeliui nemalonios išvaizdos šikšnosparniai Kinijoje yra laikomi sėkmės simboliu. Kinų kalba žodžiai "šikšnosparnis" ir "sėkmė" skamba vienodai ir užrašomi tokiu pat hieroglifu – „FU“.

Senovės Rusijoje prietaringi žmonės negyvus sudžiūvusius šikšnosparnius nešiodavosi užantyje, taip tikėdamiesi užsitikrinti sveikatą ar laimę. O Pietryčių Australijoje gyvenančios genties žmonės tiki, kad šikšnosparnio gyvenimas yra susijęs su žmogaus gyvenimu ir jei užmuši šį žinduolį, sutrumpės ir žmogaus buvimas žemėje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra