Pereiti į pagrindinį turinį

Archeologai Meksikoje aptiko tūkstantmečio senimo majų kanoją

2021-10-30 11:00

Meksikoje atliekant geležinkelio jungties statybos darbus archeologai rado gerai išsilaikiusią majų kanoja, kuri, kaip manoma, yra maždaug 1 tūkst. metų senumo, pranešė šalies Nacionalinis antropologijos ir istorijos institutas (INAH).

INAH povandeninių archeologų komanda aptiko senovinį laivą karstinėje įgriuvoje (senote) vietovėje tarp pietinių Jukatano ir Kvintana Roo valstijų. Tokie dariniai Jukatano pusiasalyje yra plačiai paplitę ir senovės majų buvo laikomi šventais.

Kanoja buvo rasta tiesiant geležinkelio liniją „Maya Train“ – prezidento Andreso Manuelio Lopezo Obradoro (Andreso Manuelio Lopeso Obradoro) prieštaringai vertinamą turizmo projektą, skirtą Karibų jūros kurortus susieti su archeologinėmis vietovėmis.

„Laivelis galėjo būti naudojamas vandeniui iš senoto semti arba aukoms per ritualus sudėti“, – sakoma penktadienį išplatintame INAH pranešime.

Pasak mokslininkų, tai pirmoji taip gerai išsilaikiusi tokio tipo kanoja iš Majų regiono.

Laivelis galėjo būti naudojamas vandeniui iš senoto semti arba aukoms per ritualus sudėti.

Anksčiau Gvatemaloje ir Belize buvo rasta tik šių laivų fragmentų.

Pirminiais duomenimis, kanoja buvo išskobta kažkuriuo metu nuo 830 iki 950 mūsų eros metų, tačiau lapkritį planuojama atlikti analizę, siekiant tiksliau nustatyti radinio amžių ir medienos tipą. Į šią veiklą įsitrauks ir ekspertai iš Paryžiaus universiteto.

Meksikoje, kur klestėjo kelios senovinės kultūros, įskaitant actekų ir majų valstybes, archeologiniai radiniai yra dažni.

Rugsėjį piramidėje, esančioje vienoje iš archeologinių zonų, buvo rastos laiptų liekanos.

Šių metų sausį valdžios institucijos pranešė, kad pirmosiose keturiose „Maya Train“ statybos atkarpose buvo rasta daugiau nei 8 tūkst. archeologinių objektų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų