Išmanus Baltijos kelio paminėjimas: kviečia palikti virtualų pėdsaką

 • Teksto dydis:

Artėjant Baltijos kelio 30-mečiui, Lietuva sukaktį rengiasi paminėti įvairiais būdais. Į simbolinį iššūkį – kartu nueiti daugiau nei 1000 Baltijos kelių – kviečia „#walk15“ mobiliosios programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė bei žurnalistas Andrius Tapinas. KTU verslo inkubatoriuje „Startup Space“ veikiančios bendrovės „Kirotech“ padėjo sukurti unikalią interneto svetainę 3free.eu. „Einančio Baltijos kelio“ organizatorė V. Musvydaitė kviečia rugpjūčio 23-24 d. eiti su „#walk15“ programėle ir dalyvauti „Einančio Baltijos kelio“ iššūkyje bei kartu nueiti 1000 Baltijos kelių.

Asmeniškai nueitą atstumą dalyvaujantieji galės fiksuoti programėlėje „#walk15“. Joje taip pat yra patalpinta 650 km Baltijos kelio trasa su beveik šimtu informacinių punktų lietuvių, latvių, estų ir anglų kalbomis.

Tuo tarpu bendras „Einančio Baltijos kelio“ iššūkio dalyvių rezultatai bus sumuojamas svetainėje 3free.eu.

„Reprezentacinėje svetainėje 3free.eu bus matomas visų užsiregistravusių dalyvių kartu nueitas žingsnių kiekis, o tinklalapyje pasiekimai bus rodomi realiu laiku. Neeilinio rugpjūčio 23-24 dienomis vyksiančio iššūkio metu visi dalyvaujantys bus raginami nueiti po 30 tūkst. žingsnių – už tokį pasiekimą bus įteikiamas išskirtinis Baltijos kelio trisdešimtmečio diplomas“, – pasakoja bendrovės „Kirotech“ direktorė Gintarė Žilaitytė.

Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak G. Žilaitytės, nors šiais laikais sparčiai keičiasi mūsų aplinka, įpročiai, technologijos, tačiau pamatinės vertybės lieka tos pačios – galimybė pasirinkti, kurti, reikšti savo nuomonę, būti laisviems.

„Toks projektas skatina puoselėti šias vertybes visose Baltijos šalyse, ypatingai įtraukiant jaunąją kartą ir naudojant vis didesnę reikšmę įgyjančias technologijas. Patys esame jauna kūrybinė komanda, kurios varomoji jėga – laisvė kurti ir dalytis kūrybiniais rezultatais su savo aplinka“, – sako direktorė.

Ignas Dombrauskis, įmonės „Hostinger“, taip pat prisidėjusios prie 3free.eu svetainės kūrimo, Lietuvos regiono vadovas sako, kad Baltijos kelias ir po 30-ies metų mums primena vertybes, kurios išliko tokios pat svarbios ir šiandien.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Tik dirbdami ranka rankon galime pasiekti užsibrėžtų tikslų. Mes gavome laisvę dirbti ir kurti laisvoje šalyje. Vienas malonumas prisidėti prie projekto, kuris ne tik primena, bet ir skatina puoselėti, dalytis šiomis vertybėmis“, – sako jis.

Programėlės „#walk15“ autorė V. Musvydaitė tikina, kad Baltijos kelią visuomet norėjosi paminėti inovatyviai, todėl kartu su komanda sugalvojo perkelti visą 650 km originalaus kelio maršrutą į programėlę ir sudėti įdomiausius faktus apie jo istoriją ir objektus skirtingomis kalbomis, kad žmonės per ėjimą susipažintų su istorija.

„Šia iniciatyva mes siekiame suvienyti visus Baltijos kelio 30-mečiui skirtus renginius. Visus kviečiame dalytis savo įspūdžiais socialinio tinklo „Facebook“ renginyje „Einantis Baltijos kelias““, – pažymi ji.

Kiekvienas, prisijungęs prie „Einančio Baltijos kelio“ iššūkio, pasak iniciatorių, galės eiti bet kurioje pasirinktoje vietoje ar savo norimame renginyje. Iššūkis prasidės rugpjūčio 23 d., o finišuos rugpjūčio 24-ąją – A. Tapino organizuojamo „Laisvės pikniko 2019. Idėjų festivalio“ metu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rolka

Rolka portretas
Dar viena reklama. del kurios neverta ir siustis. Idomu kiek prisitrauke vartotoju ir pelno gavo už kiekviena durneli... kuris zinksniavo..o jie lobo. ir lobsta iki siol

Antanas

Antanas portretas
Nelabai sumanus budas reklamuoti savo produktą naudojatis švente,
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių