Antradienį astronomai visame pasaulyje savo teleskopus nukreipė į Jupiterį. Jame buvo pastebėta Ramiojo vandenyno dydžio skylė, kurią greičiausiai padarė susidūrimas su asteroidu. Mokslininkai spėja, kad tai galėjo būti didžiausias susidūrimas Saulės sistemoje nuo 1994-ųjų, kuomet į Jupiterį atsitrenkė kometos "Shoemaker-Levy 9" dalys.
Spėjama, kad nemažą skylę Jupiterio paviršiuje ir šįkart galėjo padaryti nedidelė kometa sekmadienį. Pirmasis šviesią dėmę pietinėje Jupiterio pusėje pastebėjo mėgėjas astronomas iš Australijos Anthony Weslley'us. Apie savo atradimą jis pranešė Tarptautinei astronomų bendrijai.
Šiuo metu pasaulio astronomai stebi, kas atsitinka tuomet, kai kosminis kūnas susiduria su didžiule dujų planeta. Pasak jų, dėmė primena 15 metų senumo įvykius, tačiau niekas negali tiksliai pasakyti, kas pataikė įJupiterį. Ketvirtadienį į Jupiterio pusę ketinama nukreipti palydovinį "Hubble" teleskopą, kuris neseniai buvo sutaisytas.
Jeigu į Jupiterį pataikęs kūnas būtų įskriejęs giliau į Saulės sistemą, tai galėjo turėti katastrofiškas pasekmes. Pasak mokslininkų, stiprus gravitacinis Jupiterio laukas iš dalies apsaugo Žemę nuo iš už Saulės sistemos ribų atlekiančių kometų.
Naujausi komentarai